Beast mode off? Juráček jde 'vypnout' Borárose, dle trenérů je připraven skvěle

Podruhé během dvou měsíců vstoupí do klece Matúš Juráček, jeden z nejtalentovanějších tuzemských zápasníků. Bojovníka zastupujícího RPG, SKBU Hostivař a TKBC Praha čeká na galavečeru Oktagon 21 slovenská hvězda Gábor Boráros.

Devátý profesionální duel v kleci čeká na Matúše „Slávistu“ Juráčka. Šest z nich dosud dokázal vyhrát, coby sedmnáctiletý zelenáč prohrál s Davidem Ziopulusem, před čtyřmi lety pak nestačil na Itala Carla Pedersoliho Jr., který poté zamířil do UFC a momentálně má smlouvu v konkurenčním Bellatoru.

„Jen vinou zdravotních problémů Matúš dlouho stál, ale je to excelentní fighter. Hodně lidí ho dost podceňuje, nevidí, co v něm je. Ale on ještě všem ukáže, ať to dopadne v sobotu jakkoliv,“ má jasno boxerský trenér Juráčka a spolupromotér I Am Fighter Ondřej Pála.

Zároveň nepochybuje o tom, že jeho chráněnec zvítězí. „Příprava proběhla absolutně skvěle, Matúš si to v kleci užije a dle toho to také dopadne. Gábor je jméno, pojem, ale zároveň pro nás hratelný soupeř,“ přidává nejlepší tuzemská boxerská těžká váha české historie.

Se svým parťákem souhlasí i druhý spolupromotér IAF, Petr Ondruš. „Pokud se nestane zázrak a la Oktagon, že by zápas ukončili pro zranění a podobně ve chvíli, kdy by měl Matúš navrch, tak dle mého jasně vyhraje. Ať před limitem, nebo na body,“ připomíná „Píno“ několik kontroverzních rozhodnutí na galavečerech této organizace v posledních měsících, které ostatně donutily jejich promotéry ke změnám v podobně přivedení zahraničích sudí.

Zároveň je na místě připomenout také fakt, že slovenská hvězda a vítěz první série Výzvy sice už zapsala osm porážek z profesionálních duelů, pod hlavičkou současné organizace ale nikdy neprohrála dvakrát v řadě.

Pro velkého příznivce fotbalové Slavie, který má velké zkušenosti z profesionálního boxu i kickboxu, může jít také z tohoto pohledu o zlomový duel MMA kariéry. „Je to výborný souboj na rozjezd, pokud nepočítám už ten prosincový zápas. Tohle je krok, který je může hodit výše, co si budeme povídat, Gábor je pro Slováky mediálně podobný pojem jako u nás Karlos Vémola. Je to skvělý bojovník, ale je k poražení,“ myslí si Ondruš.

Ten si s parťákem Pálou i dalšími z TKBC Praha a lidmi kolem Juráčka uvědomuje, že klíčové pro stále teprve pětadvacetiletého zápasníka je zdraví. Asi málokdo má tak dlouhý chorobopis jako právě on. S trochou nadsázky je z něj už nyní tak trochu amatérský ortoped či chirurg.

„Samozřejmě jsme si toho vědomi,“ shodují se šéfové IAF. „Myslíme, že jsme v tomto ohledu udělali kus práce, že jsme šli naproti tomu, aby už se s podobnými potížemi nepotýkal,“ dodávají jednohlasně. Ačkoliv nechtěli specifikovat, jak a co změnili, shodují se, že museli zapracovat na mentální pohodě Juráčka. A to jak prostřednictvím mentálního kouče, tak vlastním přičiněním.

„Celá příprava probíhala s dobrou náladou, protože nás to všechny bavilo, což je nejdůležitější, protože jen ty věci, které tě baví, můžeš dělat naplno,“ uzavírá toto téma na závěr skoro až filozofickou pravdou Pála, který bude v sobotu večer v brněnském Zoner BOBYHALL v Juráčkově rohu společně s Davidem Vyvážilem a nově také zemařským trenérem Richardem Andršem.


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool