Český „Rocky“: Malé rukavice mě baví, klasické MMA? Chlapi se mají mlátit, ne po sobě plazit

Přestože se na české bojové scéně pohybuje už více než jednu dekádu a stihl i jednu několikátou pauzu, pořád je Vladimírovi „Rocky“ Říhovi pouze 31 let. V sobotu na Královce se na galavečeru IAF 6 poprvé představí v kleci. Byť ně v klasickém MMA zápase, ale stále oblíbenějších soubojích K-1 v malých rukavicích. Soupeřem mu bude Slovák Tomáš Drábik.

Před měsícem si v brněnském Sonu otestoval, jak na tom je. „Dvakrát jsem se vracel v Lucerně v posledních dvou letech, teď naposledy jsem ale výhře nad Pavlem Albrechtem dostal zánět do achillovky a musel jsem další zápasy zrušit, protože hrozilo, že by mi praskla. Na půl roku jsem musel opět pauzírovat, ale návrat vyšel, takže není čas ztrácet čas,“ usmívá se v rozhovoru pro IAF oblíbený pražský bijec.

Aby bylo jasno – že návrat vyšel, myslel Říha tak, že noha vydržela zátěž. Ze šestikolového souboje s brněnským tvrďákem Patrikem Fialou toužil na galavečeru Tohle je box vytěžit více než remízu. Ta zpod ringu vypadala zaslouženě, pravdou ale je, že oba bijci přinesli do ringu úplně jiné styly a duel byl hodně vyrovnaný.

Právě to ale bijec přezdívaný příznačně „Rocky“ miluje. „Postoj mě baví, stejně jako malé rukavice. Už mám za sebou dva souboje v provázkách (něco na způsob bare knuckle či lethwei), tentokrát budu stát poprvé v kleci, což je určitě změna proti ringu. Ale jsem připravený i na tuto výzvu,“ vypráví dál boxerský svěřenec velezkušeného Filipa Miňovského. Aby ochutnal pohyb a práci v kleci, svěřil se do rukou dalšího esa v oboru – Zdeňka Švamberka z TKBC Praha.

„Kluci od něj mě připravili myslím výborně, takže to bude zítra opravdu létat. Myslím, že všichni mohou očekávat parádní zápas,“ láká na odvetu se slovenským ranařem Tomášem Drábikem v pátek dopoledne po oficiálním vážení. Už může, oba limit pro duel v lehké váze splnili, oba jsou zdraví.

S Drábikem, který jej porazil dle pravidel K-1 sedm let zpět, se domlouvali na druhém setkání několikrát. Ani jednou to ale v Lucerně nevyšlo. „Jednou jsem to musel ze zdravotních důvodů zrušit já, podruhé zase kvůli zranění on, tak se dočkáme až teď. Zda si pak dáme třeba ještě třetí souboj, to se uvidí. Zatím to nedává smysl, ještě za sebou nemáme sobotní duel, na který se soustředím. Ale jsem bojovník, nikdy jsem si nevybíral,“ říká Říha.

Dobře. A co třeba klasické MMA, když už nyní ochutná boj v kleci? „Zatím mě to pořád nějak moc neláká. Pořád mi tak nějak vadí ta zem. Podle mého by se měli chlapi mlátit v postoji, se ne po sobě plazit na zemi. Ale samozřejmě, kdyby přišla zajímavá nabídka, nebráním se ničemu, jsem rád v tempu, už teď řešíme s Matoušem Rajmontem moji účast v Lucerně,“ vysvětluje svůj pohled na současný fenomén z rodiny bojových sportů nejen v Česku.

A v jaké disciplíně uvidíme Říhu, který má na kontě ve všech sportech na 70 zápasů (cca 55 vyhraných), uvidíme na tradičním galavečeru na konci roku v Mekce boxu u nás? „V posledních pěti letech chodilo nejvíce nabídek právě z tohoto sportu, ale pokud mě budou chtít promotéři raději vidět v K-1, nebo thajském boxu, nemám s tím problém. Hlavní je, že jsem zdravý a mohu opět naplno zápasit,“ dodává český „Rocky“.

Vstupenky na IAF 6 jsou k zakoupení v síti Ticketportal, vše aktuální pak najdete na našich sociálních sítích – Instagramu, Facebooku a Youtube kanále.


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Komplet Sport Servis
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
M.E.G
O2 sport
PrahaIN