David Hošek: IAF platí lépe než Oktagon. Další zápas? Nebude na domácí scéně

Zhruba tři a půl minuty trvala cesta Davida Hoška za osmou výhrou v profesionálním MMA. Na galavečeru IAF 6 dokázal v Praze na Královce zdemolovat zkušeného Martina „Prsíčko“ Horského. A po duelu pro pořádající stáj prozradil i své další plány: „Kdykoliv bude možnost bojovat v Praze, jsem tomu otevřený, ale 17. prosince to zde pod hlavičkou RFA nebude.“

Pod pozorným dohledem přítelkyně Anet Cenklové a trenéra Davida Vyvážila z Renegade Prague Gymu odpovídal na zvídavé otázky po svém vítězství na Královce. Tedy až poté, co splnil povinnosti sportovní hvězdy domácí bojové scény a udělal nespočet fotek se svými fanoušky a kamarády.

„Je fakt, že se poslední rok, možná dva MMA živím. Jasně, beru lidi na soukromé tréninky, někdy dají sponzoři méně, někdy více, ale dá se říct, že jsem nyní profesionální sportovec,“ zaznělo z úst bývalého špičkového českého amatérského boxera, který následně nakoukl také mezi profesionály.

Jenže finance jej zlákaly do klece. „V boxu jsou určitě větší peníze než v MMA, ale platí to spíše pro mezinárodní scénu, v Česku je to naopak. Jistě, Patron Boxing se nyní celkem snaží, ale nemyslím si, že by mi dokázali nabídnout stejné podmínky jako RFA. Ale pokud mají nabídku, mohou za mnou přijít. Každopádně v boxu bych uvažoval o lukrativní nabídce a lákavému jménu, napadá mě třeba Kuba Štáfek, byť ho mám opravdu rád,“ rozpovídal se hodně zajímavě na toto téma.

A následně v něm pokračoval. Neméně poutavě. „Když jsem zápasil v Oktagonu, nemohl jsem nikde jinde, maximálně by mě uvolnili do UFC, nebo Bellatoru. S RFA je to jiné, snadnější. Nemají problém, když přijdu s nabídkou z IAF, nebo od kohokoliv jiného, hodně kontaktů je s KSW, kde bych i já sám někdy rád zápasil. Nejbližší duel tam ale mít nebudu, ani opět ne pod RFA. Řešíme zápas po Novém roce v jiné organizaci,“ pousměje se.

Stejně jako vedle stojící zmíněný kouč Vyvážil. „Ještě to neprozradíme, ale je super, že se dá s RFA bavit o čemkoliv. David potřebuje sbírat zkušenosti, potřebuje zápasit, být v rytmu. A když to nejde třeba u nich, tak hledáme další možnosti, jak zmínil David, především od KSW je velký zájem,“ mrkne zkušený trenér s tím, že více neprozradí.

Následně ale přece jen trošku podvolí pod tlakem dalších otázek. „Není tu jen KSW, jsou tu i zámořské organizace,“ připomene, že za velkou louží mají sídlo například Bellator MMA a PFL MMA. Obě tyto organizace přitom plánují v roce 2023 velkou evropskou expanzi – PFL kvůli tomu ostatně spojila síly se streamingovým gigantem DAZN.

„V RFA jsem celkově ale fakt spokojený. Když to porovnám, tak finančně je úplně jinde než u Oktagonu. Ten mi postupně peníze navyšoval, ale stejně. Finance za poslední zápas u nich – proti Marcinu Naruszczkovi (vítězství TKO ve 2. kole) – byly menší než nyní od IAF za zápas s Horským. Takže v mém případě se dá říct, že IAF platí lépe než Oktagon,“ pronesl 29letý bijec, který může srovnávat. Jako jediný u nás prošel všemi organizacemi – vedle Oktagonu, RFA a IAF i XFN.

Po sobotním úspěchu na Královce, kterou dokázal postavit na nohy – a fanouškům za podporu následně opakovaně poděkoval –, si ale pár dní odpočine. Slíbil totiž druhého „šéfovi“ – přítelkyni Anet Cenklové pomoc se zhruba tříměsíční dcerkou Vivien. „Roli otce si užívám, ale zatím se více stará přítelkyně, což se teď změní,“ usmál se na svoji sympatickou partnerku.

„Nakrmit malou zvládnu, to není problém, co se toho ostatního týče. Ne, přiznávám, že nepřebaluji, protože je fakt, že já vlastně ani nepoznám, kdy je potřeba ji přebalit,“ rozesměje sebe i ostatní milým přiznáním, aby následně dodal: „Ale je to stejné jako v kleci. Když mi někdo řekne, co mám udělat, tak to udělám. Takže to určitě zkusím, nebráním se tomu, opravdu.“

Na jeho lehce provinilý pohled zareaguje přítelkyně úsměvem a potvrzením: „Ano, je to tak, když ho o něco poprosím, řeknu mu, udělá to.“

Není třeba pochybovat, že Hošek zvládne i tuto výzvu. A po Novém roce už zase bude úřadovat v kleci…


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Komplet Sport Servis
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
M.E.G
O2 sport
PrahaIN