From zero to hero. „Black Panter“ míří do KSW, prestižní angažmá mu zajistilo IAF

Je zde další velký úspěch pro tuzemské MMA, a především organizaci I Am Fighter (IAF). Na galavečeru polského gigantu KSW v Liberci, se 25. února představí také zástupce naší organizace – „Black Panter“ Frederico Komuenha (2-0, 2 KO).

Dominik Humburger, Petra Částková, která taktéž prošla IAF, slovenský obr Tomáš Možný, Viktor Pešta. A k nim nyní také Frederico Komuenha. Brzo jednatřicetiletý pořez s angolskými kořeny po svém otci, který si odbyl debut v MMA teprve loni v červnu na turnaji IAF 5, kde ve druhém kole ukončil Filipa Grznára.

„Ta nabídka mě zaskočila. Nedávno mi přistála na stole od jiné organizace, a přestože byla hodně zajímavá, rozhodli jsme se ji odmítnout. Něco mi říkalo, že přijde něco ještě lepšího. Něco, co bude lákavé i ze sportovního hlediska, nejen toho finančního. A hle, je to tady,“ usmívá se dravec, kterého jsme vám představili před osmi měsíci ve velkém rozhovoru.

„Jsme rádi, že na něj ukázali, že i díky nám dostal tuto šanci. Frederico do toho nyní dává všechno, věnuje se MMA naplno, chce být co nejlepší. Sám tvrdí, že chce krom váhy do 84 kilogramů chodit také velter do 77 kilo. Uvidíme, co ukáže v KSW,“ přidává spolumajitel IAF Petr „Píno“ Ondruš.

Právě on Komuenhovi tuto příležitost zprostředkoval. „Jsem neustále v kontaktu s matchmakery všech velkých evropských i světových organizací. A dle poptávky jim nabízím potenciální soupeře. Od KSW přišel dotaz na soupeře pro Mateusze Viszlaye, kterého jsme tu měli na galavečeru IAF 3, kde prohrál s Danem Ligockim. Nabídl jsem jim několik jmen a Frederico jim příběhem a skóre 2-0 přišel nejzajímavější,“ poodkryl zákulisí jednání zkušený promotér a bývalý elitní tuzemský zápasník.

„IAF patří velký dík. Vždyť před rokem o mně nikdo nevěděl, nikdo mě ve světě MMA neznal, oni mi dali šanci a teď mě čeká turnaj KSW. Je to takový dodatečný vánoční dárek,“ neskrývá vděčnost tvrďák, který zároveň poděkoval i celému svému Allstar Training Center Spain.

Právě zde se nyní připravuje po boku mimo jiné s Rezou Madadim, 44letou íránskou legendou s pětiletou zkušeností z UFC. Za měsíc v Liberci na turnaji KSW 79 ho povede do klece jiná legenda – Karlos Vémola, spolu s Richardem Hesem a Eduardem Novákem.

Celý Frederikův tým má na čem pracovat, o vánočních svátcích mu totiž chutnalo, a tak do zápasové váhy 84 kilogramů musí postupně shodit dvacet kilo. „Makám na 120 procent, moc děkuji mimo jiné i všem svým partnerům, díky kterým se mohu momentálně věnovat jen přípravě. Neskutečně se těším, beru to jako další krok ve své kariéře,“ vypráví nadšeně bývalý atlet, který si v období puberty prošel hodně složitým obdobím a svědomí musel zpytovat také za mřížemi.

„Smlouvu s KSW podepsal na čtyři zápasy, teď je to na něm, co předvede. A je možné, že nakonec nebude jediným naším (IAF) vyslancem na turnaji. Žádné konkrétní jméno si od nás momentálně nevybrali, ale to mohou případná další zranění plánovaných účastníků ještě změnit,“ dodává Ondruš, který sám chystá plány pro novou sezonu IAF.


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
Autocentrum V-group
Jaroš & Partners Real Estate
O2 sport
PrahaIN