IAF 3: Jedno překvapení za druhým. Grznár ve druhém kole umlátil Oláha, prohráli Lü Kai i Jindrová

Parádní galavečer IAF 3 viděli fanoušci MMA v sobotu večer v pražském Kongresovém centru. A nic na tom nemění ani fakt, že dva hlavní zápasy skončily pro domácí barvy prohrami. Tahle akce prostě musela bavit od začátku do konce. Ostatně, následující řádky by vás mohly o tom lehce přesvědčit, už během neděle se budete moct přesvědčit na našem Youtube kanále skrze záznamy všech duelů.

„Bylo to hodně povedené, s kluky nás to bavilo. Jsem rád, že člověk může zažít v této době takovou akci, protože především kultura a sport jsou na koronaviru bití nejvíce,“ řekl po galavečeru raper Marpo, který se svým TroubleGangem celou akci otevřel a zůstal až do vyhlášení závěrečného zápasu.

„Hodně mě překvapil Grznár,“ přidal pak celkem očekávanou větu. Větu, která zněla v zákulisí ale i mezi diváky nejčastěji.

Kontroverzní kulturista, který má za sebou boxerské zápasy a už také dva v kleci, se konečně dočkal vítězství. Lehce favorizovaného Jaroslava Oláha, který do limitu 100 kilo shazoval ze 120 kilogramů pět týdnů zpět (a vešel se do něj), umlátil ve třetí minutě druhého kola.

„Druhé kolo? Vážně? Já byl poprvé v životě ve druhém kole,“ smál se v zákulisí šestatřicetiletý rodák z Holýšova, který se na duel připravoval v plzeňském Atom Gymu. „Má kopanec, strašnou bombu. Ale vyšlo to. Vydržel jsem, protože jsem přestal sypat,“ dodal.

„Překvapil mě. A vlastně utahal. Bohužel. Neumlátil mě, ale já už prostě neměl sílu jej ze sebe dostat. Škoda, chyběl mi ten správný instinkt zabijáka. V prvním kole jsem ho měl třikrát na lopatě,“ reagoval o šest let mladší rival. Ten sice opět neřekl, zda bude pokračovat, ale bylo cítit, že prohrou se mu končit nechce.

Překvapením skončily i hlavní dva zápasy. Martina Jindrová už po 200 sekundách prohrála na páku s Polskou Karolinou Sobek, která tím umlčela našlapané Kongresové centrum. „Ale byla tady parádní atmosféra, dodávalo mi to energii, jako takové Koloseum, několik pater, nádherná kulisa,“ rozplývala se dvaadvacetiletá rodačka z Řešova.

A smutek musel vstřebávat také Číňan Lu Kai, kterého manažersky podporuje slavná stáj Paradigm Sports. Toho zaskočil šestatřicetiletý Francouz Konmon Deh. „Hned v prvním kole mi zlomil žebro,“ prozradil čínský „Lukáš“ krátce po zápase při čekání na sanitku. Jeho soupeř naopak děkoval na všechny strany a nevyloučil, že by se v Česku ještě někdy objevil.

Další papíroví favorité už vítězili. Po vyrovnaném prvním kole naprosto rozbila díky svým boxerským a kickboxerským dovednostem téměř čtyřicetiletá Petra Částková o osmnáct let mladší Španělku Aitanu Alvarezovou a vylepšila si náladu po nedávné prohře pod hlavičkou Bellatoru. „A rozhodně nekončím,“ vzkázala poté publiku.

Skoro bezchybný výkon předvedl publiku Matěj Daněk. A to celý minulý týden strávil pod dekou s horečkami. „Trenéři mě neustále vyháněli z tělocvičny, abych to vypotil tak, jak se má, a ne v gymu,“ smál se po duelu se Slovákem Enrikem Koterbou. A když vás vyhání z tělocvičny nezdolný Petr „Monster“ Kníže, už to musí být.

Jednadvacetiletý sympaťák, který roste zápas od zápasu, duel ukončil ve druhém kole na páku na nohu o tři roky staršího soupeře. Tomu nebylo nic platné, že se snažil z nepříjemné situace dostat. Daněk mu nedal šanci. „Když chytnu nohu, už ji nepustím. Jedině tedy, když chytím druhou,“ okomentoval ukončení duelu Daněk, ze kterého roste hodně komplexní bojovník.

Bojovník, který se ale ještě do profesionální klece nežene. „Mám čas, musím pilovat své dovednosti, sbírat zkušenosti a tohle nechat plynout. Ono vše přijde samo. Jasně, můžeš tomu jít naproti, ale není kam spěchat. Navíc pak už není cesty zpět,“ přidal.

Vítězství zapsal také čtyřiadvacetiletý voják z povolání Josef Štummer, který už v prvním kole rozkopal calf kicky na lýtko přední nohu osmnáctiletého slovenského mladíka Mária Brezovského. Ten mocně toužil opět zapůsobit na české publikum výkonem a ukončením, který by podtrhl přezdívku „SuperKO Mario“, leč marně. Nedošlo na jeho pověstné high kicky ani údery ze zadní ruky z otočeného gardu.

„Vůbec nekopal. Až v závěru třetího kola, jednou,“ divil se ještě v kleci vítěz. V tu chvíli nevěděl, že zbraň soupeře eliminoval sám zmíněnými kopy na lýtko. „Mám na čem pracovat. Ale jsem za to rád. Taková prohra ti dá více než šestivteřinová výhra,“ pousmál se už vykoupaný a převlečený po boku přítelkyně slovenský talent ze Žiliny. Svými slovy připomněl loňský otvírací duel IAF Streetfighteru, ve kterém právě ono expresní K.O. předvedl.

Podobně vyzrálé výkony jako Štummer předvedli také Šimon Krajník, Dominik Toporcer a Daniel Ligocki.

Prvně jmenovaný doslova uválel v souboji náctiletých Tomáše Holečka (těsně 2-1 na body vyhrál i jejich první měření sil), Toporcer a Ligocki si trpělivou prací v kleci připravili ukončení ve třetím kole. Slovenský bijec Juříka dostal na gilotinu poté, co naprosto a dokonale poslouchal krok po kroku pokyny ze svého rohu, kdy si nejdříve soupeře zamknul nohama a poté pomyslnou smyčku utáhl. Ligocki nechal svého osvaleného protivníka utahat, aby ho v závěrečném dějství totálně vyčerpaného sundal.

Naopak rychlou práci se svými soupeři předvedli Tomáš Mudroch a František Bočáň. Oba zapsali knockouty do čtyřiceti vteřin od úvodního klaksonu. „Jsem rád, že jsem mohl zápasit a doufám, že se objevím v kleci co nejdříve. Velíšek má můj respekt, na rozdíl od tří předchozích soupeřů se mě nebál a chtěl zápasit,“ řekl v zákulisí Mudroch poslední z plánovaných protivníků odpadl včera po vážení.

A jelikož o soupeře – legendu Jaroslava „Číňana“ Poborského (zdravotní problémy spojené se shazováním) – přišel i Velíšek, kluci si to nakonec dali proti sobě.

„No Contest“ po necelých dvou kolech pak skončil první duel večera – dle postojářských pravidel MMA mezi mladíky Filipo Giovanim Marchesinim a Arťomem Ratou. Důvodem bylo zranění v obličeji druhého jmenovaného po srážce hlavami.

Pro další informace o IAF 3 a zajímavosti z naší kuchyně sledujte na sociálních sítích – Instagram, Facebooku a také Youtube.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY IAF 3 (velkými písmeny vítěz):
1. zápas, pérová váha: Filipo Giovani Marchesini vs. Arťom Rata – No Contest
2. zápas, bantamová váha: Mike Juřík vs. DOMINIK TOPORCER (SVK) – Submission 3. kolo
3. zápas, lehká váha: ŠIMON KRAJNÍK (SVK) vs. Tomáš Holeček – na body 2-1
4. zápas, lehká váha: TOMÁŠ MUDROCH vs. David Velíšek – TKO 1. kolo
5. zápas, polotěžká váha: Matyáš Viszlay (SVK) vs. DANIEL LIGOCKI – TKO 3. kolo
6. zápas, těžká váha: Jaroslav Oláh vs. FILIP GRZNÁR – TKO 2. kolo
7. zápas, velterová váha: Steven Krt vs. FRANTIŠEK BOČÁŇ – TKO 1. KOLO
8. zápas, catchweight 68 kg: Mário Brezovský (SVK) vs. JOSEF ŠTUMMAR – na body 3-0
9. zápas, střední váha: Enrico Koterba (SVK) – MATĚJ DANĚK – Submission 2. kolo
10. zápas, muší váha: Aitana Alvarezová vs. PETRA ČÁSTKOVÁ – na body 3-0
11. zápas, catchweight 68 kg: KAROLÍNA SOBEK vs. Martina Jindrová – Submission 1. kolo
12. zápas, pérová váha: KONMON DEH vs. Lü Kai – na body 3-0


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Komplet Sport Servis
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
O2 sport
PrahaIN