IAF 9: Orlov se těší na duel Cverna vs. Závoda, Zoula si věří. A prosadí se opět talent Červinský?

Dnes večer to vypukne. Nejprve dětský den v zámecké zahradě a poté v 18:00 hodin odstartuje v Poděbradech galavečer I Am Fighter (IAF) 9. Hlavní tahák? Vyzývatelská bitva v těžké váze mezi Alexem Cvernou a domácím patriotem Davidem Závodou. K vidění ale bude dalších deset soubojů.

„Je mi jedno, jak dopadne hlavní zápas. Klidně ať skončí remízou. V Praze 11. listopadu pro mě nebude těžké zničit ani jednoho z nich,“ hlásí odhodlaně šampion IAF v těžké váze Jevgenij Orlov.

34letý ukrajinský obr bude pochopitelně dnes večer také na místě, aby pozorně sledoval potenciálního příštího soupeře, byť Závodu už zná. Ve své cestě za titulem jej dokázal loni v červnu zničit už v prvním kole. Což ovšem není nic výjimečného – vždyť bijec, který dosud v profesionální MMA kariéře nestačil pouze na zástupce UFC Martina Budaye –, ukončil v prvním kole všech pět vystoupení pod hlavičkou IAF.

„Myslím, že pokud si to bude chtít Závoda rozdat s Cvernou pouze v postoji, tak s největší pravděpodobností Cverna ten duel vyhraje, protože má kvalitní a silné údery. Závoda má šanci vyhrát, pokud přenese boj na zem,“ dodal ještě svoji predikci k hlavnímu duelu poděbradského klání.

Ale nejen Orlov bude jistě zvědav i na další bijce. On konkrétně na Honzu Čábelku, který si to rozdá s dalším tvrdým postojářem Olegem Serdyukem. Jeho kamarád Matěj Val bude chtít proti Šimonu Krajníkovi odčinit poslední knockoutovou prohru z eventu RFA. Jenže před limitem naposledy padl také slovenský mladík.

V akci bude právě jeho přemožitel – David Zoula. Ten se měl původně utkat s kvalitním veteránem Krishanem Rawatem, který předvedl skvělý výkon na IAF 8 v Sokolově proti Jakubu Kuklovi. Jenže indický zápasník se zdržel ve své vlasti, a tak zástupce Reinders MMA prověří srbský postojář Bojan Veljkovič.

„Připravený jsem dobře, navíc nemusím hubnout do své 66, ale půjdeme v sedmdesátce, takže vše je pro mě snadnější. O Bojanovi vím jen tolik, že je to především boxer (neúspěšný) a jsem na sto procent jistý tím, že mohu tento duel vyhrál do první minuty od začátku. Bude záležet jen na tom, jak se budu cítit a jak dlouho budu chtít být v kleci, rád bych absolvoval alespoň jedno kolo,“ hlásí sebevědomě kladenský mladík.

Dlužno dodat, že 23letý bijec, který je s IAF spjat od prvního letního covidového Streetfightera, má vše podloženo výkonností. Co mu promotér Petr „Píno“ Ondruš postavil do cesty, to zničil. „Co se týče Rawata, určitě to není špatný soupeř, ukázal své kvality i na zemi, byť já ho vidím spíše jako postojáře, ale nemyslím si, že by mi měl dělat velké problémy. Věřím, že na náš souboj v blízké budoucnosti dojde,“ přidal Zoula výzvu jako Ondrušovi, tak Rawatovi.

Fanoušci IAF si jistě vybaví také účastníky zápasu v polotěžké váze Pavla Lamackého a Dominika Podzemského. Oba kombinují MMA s postojářskými disciplínami, ve kterých jsou si přece jen jistější, což je skvělá zpráva také pro jejich vzájemný střet. Prvně jmenovaný se pak zapsal do myslí příznivců loni v listopadu, kdy na Královce v prvním kole knockoutoval karlovarského ranaře Daniela Novotného. Ten dva měsíce předtím za necelé dvě minuty zničil tři protivníky ve Streetfighterovi.

Hlavní předzápas obstarají dva bijci, kteří mají jen ty nejvyšší ambice. Bývalý jihoafrický ragbista Jixie Molapo zazářil parádním výkonem i výhrou ve druhém kole na IAF 8 v Sokolově, stejný výsledek zapsal na tomto večeru i Viktor Červinský. Ten se měl původně v Poděbradech utkat s Nickem Stamidisem, ten se ale zranil, a tak zaskočí Molapo. 28letý rodák z Middelburgu měl původně bojovat s Mírou Vackem, kterého ale potkal stejný osud jako Stamidise.

Co mají napsáno ve hvězdách Molapo, Červinských a dalších dvacet bojovníků, kteří se na IAF 9 představí? To můžete sledovat přímo na místě, poslední lístky se budou prodávat ještě na pokladnách u haly, přímý přenos pak startuje v 18:00 hodin na stanici O2 TV Sport.


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
Autocentrum V-group
Jaroš & Partners Real Estate
O2 sport
PrahaIN