IAF, Bellator a? Petra Částková neplánuje daleko do budoucnosti, lákala by ji ale jednou role rozhodčí

Zpět do rytmu se v těchto dnech vrací zkušená česká bojovnice Petra Částková. Už za dva týdny se představí na galavečeru IAF 4 v Praze proti zatím neznámé soupeřce. „A pokud to vyjde, tak poté zase snad Bellator,“ usmívá se sympatická blondýnka v rozhovoru pro IAF.

Po více než dvouleté pauze se jedna z nejzkušenějších tuzemských bojovnic loni na podzim dočkala návratu do klece. Nejprve na začátku října prohrála po dvou minutách na londýnském Bellatoru s mladou Řekyní Elinou Kalliounidovou, aby o šest týdnů později v Kongresovém centru v Praze ve třech kolech zdemolovala Španělku Aitanu Alvarezovou.

„Jsem ráda v zápřahu. Mám to ráda, když jdou zápasy rychle po sobě, člověk drží formu i váhu, vyhovuje mi to,“ vrací se ještě k podzimu loňského roku. Následoval „odpočinkovější“ blok, když odjela s partnerkou na dovolenou do Mexika, aby se po návratu obě vrátily zpět do tréninku.

Monika Rychtaříková se představila v polovině února na IAF Road to Pro, nyní je řada Částkové. „Váha trochu po těch Vánocích vyletěla, ale to je v pohodě. Užily jsme si to, v Mexiku bylo krásně, hned bych se tam na tréninky odstěhovala, je tam naprosto dokonalé podnebí pro přípravu,“ přiznává trochu volnější režim bojovnice, která krátce před vánočními svátky oslavila 40. narozeniny.

Volnější režim ale v případě svěřenkyně Andrého Reinderse platí jen ve velké nadsázce. Málokdo má takový zápal do přípravy, jako právě tato levoruká bojovnice, která má za sebou obrovské zkušenosti také z klasického ringu. Dá se říct, že už legendární klasikou jsou její dvě setkání s Lucií Sedláčkovou. Nejdříve na amatérské republice v Plzni na podzim roku 2014, posléze o rok později mezi profíky v Ústí. V obou případech to byly parádní bitvy, v obou ale nakonec slavila děčínská boxerka.

Od té doby ale už uteklo hodně času a Částková, která vlastní také pilotní licenci na menší letadla, zcela propadla MMA. „Získalo si mě. Líbí se mi, že je nejkomplexnější, v kleci máš nejvíce možností na ukončení soupeřky,“ rozesměje se bojovnice nyní již žijící v Praze.

Ostatně u MMA by ráda zůstala i po konci aktivní kariéry. „I s ohledem na svůj věk si nedělám dlouhodobější plány, beru to po takových půlročních blocích. Nyní je ten zápasový, jsme v kontaktu s Bellatorem, ví, že jsem s Elinou šla na poslední chvíli, cení si toho a chtějí mi dát další příležitost. Pokud vyhraji na IAF, tak je velká šance, že bych se mohla objevit měsíc poté v Londýně,“ naznačuje, že by mohla udržet podzimní rytmus, jen tentokrát v opačném pořadí.

Tedy nejdříve zápas na tuzemské scéně, následně cesta na britské metropole na akci jedné z největších světových organizací. A pak? „Uvidíme, co bude. A jak mě to bude bavit,“ říká tajemně s tím, že sen o pilotování velkých dopravních letadel ji bohužel už definitivně pohřbila covidová doba. Na tu navíc další nejistotou navázal současný vojenský konflikt na Ukrajině.

Že by ale Částková neměla úplně představu, co by chtěla dělat, to taky úplně pravda není. „Jak jsem řekla, MMA si mě získalo. Mám vlastní velké zkušenosti, stejně tak nakoukáno stovky zápasů po celém světa. Možná tisíce. Trénování druhých mě až tak neláká, ale táhne mě to dovnitř, do klece. Dělat rozhodčí. Ještě jsem to nezkusila, je to momentální nápad, který nějakou dobu nosím v hlavě. Promluvím si se Zdeňkem Ledvinou z MMAA a pak se uvidí,“ dodává.

Nejdříve ale zápasové plány. Protože s bohatou aktivní kariérou ještě Petra Částková neskončila. A my se na ni můžeme těšit už 16. dubna na IAF 4, opět na magickém místě, ve velkém sále Kongresového centra.

Lístky na IAF 4: https://bit.ly/3iPVqDc


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna