IAF 4: Nutná změna. Závoda kvůli K.O. z MS proti Orlovovi nenastoupí. Ukrajinec má náhradu

Jen pár dní před sobotním galavečerem IAF 4 v Kongresovém centru muselo dojít ke změně jednoho z protagonistů hlavního předzápasu. David Závoda, pro kterého mělo jít o první krok vstříc titulu v těžké váze naší organizace, do turnaje nezasáhne.

Je to zhruba dva měsíce, co poděbradský „Krakonoš“ podepsal s IAF profesionální kontrakt, který mu zajišťoval čtyři duely a v případě vítězství měl ten poslední být titulový. Prvním krokem k pásu IAF měl být duel s ukrajinským obrem Jevgenijem Orlovem na IAF 4.

Jsem nadšený, opravdu. Před dvěma lety jsem měl povídání na jedné námi pořádané akci pro děti a Kapku naděje, kde se mě reportér zeptal, co bych opravdu chtěl. A já na to odpověděl, že titul šampiona v těžké váze jakékoliv organizace. Jdu si pro něj,“ usmíval se v rozhovoru pro náš web po podpisu smlouvy.

V rámci přípravy na galavečer v Kongresovém centru, který můžete sledovat na O2 TV Sport, vyrazil s reprezentací na konci března na světový šampionát v amatérském MMA pod hlavičkou organizace GAMMA. A tam bohužel tvrdě narazil. Tak tvrdě, že v prvním duelu dostal K.O. ve druhém kole souboje s Portugalcem Iurim Fernandesem.

Mrzí a štve mě to zároveň. Měl jsem na MS hratelného soupeře, hodinku před zápasem jsem se cítil skvěle, ale pak to šlo dolů a nemohl jsem se do zápasu vůbec dostat. Přesto jsem pořád věřil, že ho porazím. Pár vteřin před koncem kola ale trefil highkick, který jsem neviděl a bylo vymalováno,“ popsal Závoda pro IAF konec duelu ze 26. března.

Obecné pravidlo všech registrovaných bojových sportů pak říká, že minimální stopka po ukončení před limitem je pro bojovníka 30 dní. GAMMA nevyjímaje. „Také nás to mrzí, ale zdraví závodníka je vždy na prvním místě. Pro nás všechny. Není co řešit, přestože v Nizozemí šlo o amatérský zápas a u nás o profesionální,“ přidal promotér IAF Petr Ondruš, který byl na mistrovství světa osobně.

A moc dobře věděl, že bude muset hledat náhradu. Což se povedlo. Třiatřicetiletému Orlovovi (3-1) se v Kongresovém centru postaví o osm let mladší Gruzínec Soslan Gasijev. „Vzal to na poslední chvíli, za což mu patří velký respekt, určité zkušenosti má, nebude to pro Orlovova snadná práce,“ okomentoval Ondruš náhradníka s bilancí 6 výher a 5 porážek dle webu Tapology.

Já jsem ten zápas chtěl za každou cenu, ale bohužel, znám pravidla. Je to tak, jak to má být. Moc se omlouvám IAF, Petrovi (Ondrušovi), soupeři i všem lidem, kteří měli kolem našeho souboje práci. A také samozřejmě fanouškům, kteří mi psali, přejí mi. Jsem rád, že se klukům povedlo najít skvělou náhradu. A věřím, že Soslan vyhraje,“ dodal ještě Závoda, který už v Amsterdamu moc dobře věděl, že o zápas na IAF 4 přišel.

To ale neznamená, že jej v kleci na IAF už neuvidíme. Vždyť galavečer IAF 5 tu bude cobydup. Kdy? To se dozvíte už v sobotu v Kongresovém centru…

Pro další informace sledujte naše sociální sítě – Instagram, Facebook i Youtube.

Lístky na IAF 4 pak zakoupíte zde: https://bit.ly/3iPVqDc


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
Autocentrum V-group
Jaroš & Partners Real Estate
O2 sport
PrahaIN