IAF se vrátil parádním turnajem. Závoda zaskočil Reissingera, šok zažila také Jindrová

Byl to restart po koronavirové pauze, jak se sluší a patří. Galavečer I Am Fighter v Daily Fitness v Europarku Štěrboholy nabídl všechno, co moderní MMA v sobě skrývá. A hlavně, nechyběli u toho přímo na místě konání fanoušci.

I přes změny na startovce na poslední chvíli, viděli všichni přítomní i diváci O2 TV Sport v pátek večer skvělou podívanou. Ostatně i jeden ze dvou promotérů Petr Ondruš v sobotu odpoledne po galavečeru hlásil: „Jsme unavení, ale spokojení. Všichni zápasníci tam nechali vše a udělali parádní duely. Diváci byli také spokojeni, takže to i přes počáteční technické problémy musíme vše hodnotit pozitivně.“

Aby ne, fanoušci si konečně užili duel David Zoula vs. Tomáš Berger. Na body vyhrál prvně jmenovaný, ale byla to parádní válka, na kterou se ten rok vyplatilo počkat.

Podobné to bylo v odvetě mezi Pepou Talafousem a Stevenem Krtem. První dvě kola za Talafousem, poslední za jeho rivalem a přemožitelem z finálového galavečera Streetfightera. Bodoví se nakonec přiklonili na stranu Talafouse a my se tak možná dočkáme završení trilogie. Když si ji mohou užívat McGregor s Poirierem, proč ne tito dva bijci. Jak náročná to byla válka, dokazuje i fakt, že vítěz nakonec neměl ani síly na pozápasový rozhovor v kleci a zamířil do šatny.

Na čtvrtečním vážení předal samorost David Závoda svému velezkušenému soupeři Michalu Reissingerovi poukaz na trénink MMA ve své tělocvičně MMA Brothers Gym. Kde, kdo to považoval za pořádnou drzost, vždyť „Palec“ má ve všech bojových sportech téměř dvě stovky zápasů.

No, jo, jenže v profesionálním MMA to má po pátku 1-2, zatímco jeho přemožitel 1-0. „Pořád tomu nemohu uvěřit, porazil jsem takovou legendu naší scény,“ kroutil hlavou po triumfu na páku už v prvním kole poděbradský sympaťák.

Nebyl jediný, kdo ve Štěrboholích šokoval. V hlavním duelu pérové váhy se postavila Brazilka Tamires Vidalová domácí hvězdě především postojářských disciplín Martině Jindrové, která to měla do víkendu ale v kleci 3-0 a která momentálně řeší námluvy s americkou organizací PFL.

Vidalová ji rozhodně přemýšlení neulehčila. Sympatická Jihoameričanka totiž po třech kolech slavila zasloužený triumf na body. Podobně jako v případě souboje Talafous – Krt ovládla první dvě pětiminutovky, snaha Jindrové o zvrat v kole číslo tři úspěšná nebyla.

„Ještě nevíme, co to s nabídkou z PFL udělá, ale věříme, že ji negativně neovlivní. Potřebovali jsme Martinu otestovat se silnou soupeřkou, šikovnou i na zemi, a myslím, že jsme až na výsledek dostali přesně to, co jsme potřebovali,“ okomentoval prohru Ondruš, který patří do trenérského týmu Jindrové.

Mimochodem, ještě něco pozitivně zaujalo na IAF Fight Night Vol. 1. Především v souboji Jindrové s Vidalovou se nabízelo, aby domácí bojovnici trochu pomohli bodoví, třeba k remíze, která by pro ni byla rozhodně přijatelnější směrem k zámořské nabídce.

Jak televizní komentátoři, tak bodoví se ale zachovali k Brazilce naprosto férové. „Máme nový panel zkušených rozhodčích z MMAA, kterých bych rád tímto poděkoval. Jsem rád, že i v tomto duelu své zkušenosti prokázali. Protože my rozhodně nejsme zastánci umělých výsledků, jsme sportovci,“ dodal Ondruš.

Jo a jen tak mezi řečí – další turnaj plánujeme na říjen. A nebojte, spát do té doby nebudeme, pokud chcete zůstat na vlně a v obraze, stačí sledovat naše sociální sítě – Instagram, Facebook i Youtube kanál (kde už najdete i všechny zápasy).

VÝSLEDKY GALAVEČERA IAF FIGHT NIGHT VOL. 1:
10. zápas, pérová váha (profi): Martina Jindrová vs. Tamires Vidalová – Vidalová na body
9. zápas, těžká váha (profi): David Závoda vs. Michal Reissinger – Závoda 1. kolo arm-triangl
8. zápas, střední váha (profi): Josef Talafous vs. Steven Krt – Talafous na body
7. zápas, lehká váha (profi): Michal Nepraš vs. Radek Gašnik – Nepraš 2. kolo na triangl
6. zápas, těžká váha (amatéři): Jiří Stariat vs. Michal Valášek – Stariat 2. kolo TKO
5. zápas, lehká váha (amatéři): David Zoula vs. Tomáš Berger – Zoula na body
4. zápas, lehká váha (amatéři): Petr Beran vs. Jan Čábelka – Beran na body
3. zápas, lehká váha (amatéři): Josef Štummer vs. Sungat Kharirzhan – Štummer na body
2. zápas, meziváha (amatéři): Jakub Valentík vs. David Tvarůžek – Valentík 1. kolo TKO
1. zápas, lehká váha (amatéři): Ondřej Pawliczek vs. Jiří Juřička – Juřička na body


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool