IAF Streetfighter 2021 I.: Miluji tě Verčo, oslavil titul mistra ČR Król. Došlo i na rychlá K.O.

Po roční pauze se v pátek večer vrátil oblíbený Streetfighter a přítomní na parkovišti Europarku Štěrhoboly nelitovali. Viděli další parádní MMA duely, další krásné příběhy. A také viděli v akci letošního českého šampiona v amatérském MMA v lehké váze, kterým se stal talentovaný Adam Król.

Tři duely musel nový český šampion ve váze do 70,3 kilogramů stihnout za 165 minut. Mimochodem, vyšel tak tip na délku akce z úst jednoho z promotérů I Am Fighter Ondřeje „Pína“ Ondruše. Ten před jasně prohlásil: „Do 22:45 hodin bude hotovo, jsou to amatérské duely na 3x3 minuty.“

A do 22:45 hodin opravdu bylo hotovo. Právě zhruba v tento čas mohl osmnáctiletý talent po svém osmnáctém amatérském duelu převzít z rukou dvojnásobného olympijského vítěze v judu Lukáše Krpálka cenu pro domácího šampiona.

Pochopitelně mimo klec, pravidla tohoto sportu nedovolují judistům přítomnost v kleci či ringu jiného sportu. A byť by zrovna jemu nejspíše tento malý prohřešek prošel, legenda svého sportu opět ukázala, že slovo „respekt“ pro něj není prázdný pojem.

Totéž platí i pro Króla. Přestože sličné cage girl zatoužily (v nadsázce) po přítomnosti nového šampiona pro oslavy, ten vyslal do kamery jasný vzkaz: „Miluji tě Verčo!“ A stejně tak posílal kameramany neustále za svým týmem, kterému svůj triumf věnoval.

Zasloužený triumf. V prvním zápase si poradil s Janem Vinšem na body, následně už ale vítězil před limitem. Rozjetého bombarďáka Josefa Štummera uškrtil v prvním kole, svého jmenovce Herajna pak ve finále nalákal do gilotiny půl minuty před koncem druhého kola.

Nebyl ale jediným hrdinou večera. Superfight ve střední váze totiž zachránil Tomáš Bláha, který na něj kývl krátce po pátečním obědě, zhruba čtyři hodiny před startem akce. A nejenže nahradil Tomáše Záchu, on dokonce ve druhém kole slavil proti Alexi Vörösovi vítězství.

„Neváhal jsem, věděl jsem, že to musím přijmout, ale také jsem si musel dávat pozor, abych se nezranil, zítra ráno jdu do práce,“ usmíval se devětadvacetiletý debutant z Tiger Teamu, který se umí nejen prát, ale také dělat skvělé pochoutky ve své palačikárně.

Na loňský první Streetfighter dal vzpomenout Jan Muška, který v dalším superfightu ukončil nálet Jakuba Valáška knockoutem po dvanácti vteřinách. Rekord slovenského ranaře Mária Brezovského z loňského července ale nepřekonal, tomu stačilo na ukončení Františka Drvoty vteřin šest.

Parádních duelů ale viděli přítomní i ti u televizních obrazovek daleko více. Přesvědčit se můžete na našem Youtube kanálu, kde jsou už všechny zápasy nahrané ke shlédnutí. A nesmutněte, pokud jste je nemohli vidět naživo, na stejném místě a ve stejný čas se uskuteční v pátek 27. srpna druhý letošní Streetfighter. Jen s tím rozdílem, že tentokrát se bude zápasit o domácí titul ve váze do 77 kilogramů.

Pro další novinky k IAF Streetfighter 2021, který startuje v pátek 20. srpna od 20:00 hodin sledujte naše sociální sítě – Instagram i Facebook

IAF STREETFIGHTER I. 2021 – VÝSLEDKY:
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Ondřej Ďurčo – Daniel Ljaško – vítěz na body Ďurčo
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Adam Herajn – Jan Hanuš – volný postup
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Josef Štummer – Jan Beneš – KO 1. kolo Štummer
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Adam Król – Jan Vinš – vítěz na body Król
Rezervní zápas v lehké váze (do 70,3 kg): Lukáš Bouška – Jiří Tousek – vítěz na body Bouška
Rezervní zápas v lehké váze (do 70,3 kg): Milan Mezera – Oleg Serdyuk – vítěz TKO 3. kolo Serdyuk
Bantamová váha: David Tvarůžek – Jakub Galík
Semifinále MČR v lehké váze: vítěz zápasu Ondřej Durčo – Adam Herajn – vítěz na body Herajn
Semifinále MČR v lehké váze: vítěz zápasu Josef Štummer – Adam Król – vítěz na škrcení 1. kolo Król
Střední váha: Tomáš Bláha– Alex Vörös – vítěz Bláha 2. kolo na arm triangle
Střední váha: Jan Muška – Jakub Valášek – vítěz TKO 1. kolo Muška
Lehká váha: Martin Lojda – Jakub Něčina – vítěz TKO 3. kolo Lojda
Polotěžká váha: Jakub Opolský – Tomáš Zahálka – vítěz TKO 2. kolo Zahálka
Finále MČR v lehké váze: Adam Herajn – Adam Król – vítěz bronx choke 2. kolo Król


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
O2 sport
PrahaIN