IAF Streetfighter 2021 II.: šampion ve velteru Janča, spokojení poražení i narozeniny šéfky

Také v pátek 27. srpna se uskutečnil slibovaný galavečer IAF Streetfighter, v jehož rámci se uskutečnila pyramida osmi nejlepších amatérských MMA zápasníků ve váze do 77 kilogramů. A opět se bylo nač dívat.

Nebylo to snadné. Nakonec se povedlo promotérům I Am Fighter Ondřeji Pálovi a Petru Ondrušovi poskládat kompletní sedmizápasovou pyramidu MČR v MMA ve váze do 77 kilogramů a tří superfightů. „Ale byl to boj, během tří dnů nám postupně vypadlo osm kluků, šílené,“ svěřil se po turnaji druhý z dvojice.

Ten měl navíc o důvod více, aby se celá akce vydařila. Ve stejný den totiž slavila narozeniny jeho paní Michaela, šéfka celého projektu. Tentokrát v péči milující maminky loni na podzim narozeného potomka.

I ona mohla u televizních obrazovek (byť ze záznamu) vidět vzkaz od manželka na plachtě oktagonu a devět ostrých, povedených bitev. Ráz akci dali už účastníci prvního čtvrtfinále Lubomír Jelínek a David Velíšek, šestatřicetiletý to obhájce titulu.

Na body sice zvítězil, o mladším protivníkem to ale rozhodně neměl snadné a v kleci nechal hodně sil. Sil, kterému mu následně bohužel chyběly v dalším kole. Do něj totiž proti němu postoupil bez boje Tomáš Cigánik, kterému se na poslední chvíli soupeř zranil.

Druhou semifinálovou dvojici utvořili Martin Jonáš a Adam Janča. Prvně jmenovaný se utkal s věčně se smějícím Matějem Ježem. „Neusmívej se a soustřeď se,“ slyšel mladý bojovník v průběhu prvního kola, kdy při boji na zemi s úsměvem od ucha k uchu komunikoval se svými trenéry.

Nakonec mu pozitivní energie vítězství nepřinesla, ve druhém kole padl, z klece ale odcházel i tak veselý. „Užívám si, že mohu zápasit, vše, co dělám, dělám pro radost,“ vysvětlil jednadvacetiletý bojovník z Chrudimi, který pobavil už před vstupem do klece, kdy mu museli trenéři rozstříhat rukávy mikiny, aby ji mohl svléknout.

Janča si až na body poradil s Radkem Gašníkem, který ale předvedl skvělý a bojovný výkon. „Fakt? Ani mi nepřišlo, v prvním kole se to ve mně zlomilo, v mojí hlavě jsem to vzdal. Takže jestli to vypadalo bojovně, jsem rád, ale já se tak necítil,“ vyprávěl poté při rozhovoru s Ondrou Pálou. A člověka hned napadne – jak asi budou Gašníkovy výkony vypadat, až se dle vlastního soudu v úvodu nezlomí?

To ale zjistíme až někdy jindy, v pátek už další šanci pochopitelně nedostal. Stejně tak neměli velké šance v semifinálových bojích Velíšek s Jonáše. Prvně jmenovaný ztratil cestu za obhajobou titulu ve druhém kole na škrcení, druhý pak už v první půlminutě z úspěšného takedownu prohrál na páku na koleno.

Svého zápasu se dočkal i Radek Štádler, kterému o týden dříve doslova zdrhnul po vážení soupeř. Jakub Valentník se souboje se skvělým postojářem nezalekl, a nakonec slavil triumf na body. „Má šíleně tvrdé ty lowkicky,“ uznal vítěz. „Chtěl bych tu hlavně všechny přivítat, beru jako obrovskou výhru už jen to, že jsem tu mohl zápasit, má strašnou sílu na zemi. Byl to masakr, gratuluji mu,“ přidal poražený.

Po jejich souboji už následovat ten hlavní, finálový ve váze do 77 kg v rámci amatérského MČR. Lépe do něj vstoupil Janča, který možná byl o fous lepší také v kole číslo dvě, což nakonec rozhodlo. To třetí šlo už na stranu o něco odpočatějšího Cigánika, nakonec mu ale vystupňované tempo ke zvratu nepomohlo.

„Děkuji moc všem, je to domááááá, Kubo,“ zakončil poté, co mu zvedl sudí ruku nad hlavu, celý večer Janča.

Ale smutnit nemusíte, spíše jen nabrat energii, užít si ještě nějakou tu dovolenou a už v říjnu je tu I Am Fighter s další akcí…

Pro další novinky o IAF sledujte naše sociální sítě – Instagram, Facebook i Youtube kanál

IAF STREETFIGHTER II. 2021 – VÝSLEDKY:
Čtvrtfinále MČR ve velterové váze (do 77 kg): Lubomír Jelínek vs. David Velíšek – vítěz na body Velíšek
Čtvrtfinále MČR ve velterové váze (do 77 kg): Tomáš Cigáník – bez boje dál
Čtvrtfinále MČR ve velterové váze (do 77 kg): Matěj Jež vs. Martin Jonáš – vítěz TKO 2. kolo Jonáš
Čtvrtfinále MČR ve velterové váze (do 77 kg): Adam Janča vs. Radek Gašník – vítěz na body Janča
Rezervní zápas ve velterové váze (do 77 kg): Jabůrek Roman vs. Michal Katrynets – vítěz TKO 1. kolo Jabůrek
Semifinále MČR ve velterové váze (do 77 kg): Tomáš Cigánik vs. David Velíšek – vítěz na škrcení 2. kolo Cigánik
Semifinále MČR ve velterové váze (do 77 kg): Martin Jonáš vs. Adam Janča – vítěz páka na koleno 1. kolo Janča
Lehká váha do 70 kg: Josef Šromek vs. Jan Hanus – vítěz TKO 2. kolo Šromek
Pérová váha do 66 kg: Radek Štádler vs. Jakub Valentík – vítěz na body Valentík
Finále MČR ve velterové váze (do 77 kg): Tomáš Cigánik vs. Adam Janča – vítěz na body Janča


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
O2 sport
PrahaIN