IAF Streetfighter 2021: první pyramida MČR je zde, chybět nebude ani slavný olympionik

Už tento pátek se bude parkoviště před Europarkem Štěrboholy otřásat v základech. Celkem čtrnáct zápasů amatérského MMA, včetně sedmi v rámci pyramidy v lehké váze do 70,3 kg, jejíž vítěz se zároveň stane letošním domácím šampionem. Toť první letošní Streetfighter promotérské skupiny I Am Fighter.

Vlhkost vyšší, předpověď srážek minimální. Teplota okolo 20 stupňů. Ideální počasí pro MMA pod otevřeným nebem. „Pršet prostě nebude, hotovo,“ usmívá se jeden z promotérů IAF Petr „Píno“ Ondruš. Ten má ostatně s rozmary počasí v bojových sportech dostatek zkušeností.

Nedávno zažil akci v Brně, kterou déšť nepřerušil, jelo se dál, pár měsíců zpět pak naopak na africkém šampionátu v Kamerunu zajistila bouřka přerušení turnaje ve chvíli, když už se chystala vstoupil do klece česká favoritka Martina Jindrová. Ta si tak na své vítězství musela počkat do dalšího dne.

Něco podobného ve Štěrboholích nehrozí. A příchozí – stejně jako televizní diváci – se mají nač těšit. „Z těch osmi kluků v pyramidě je za mě minimálně pět favoritů. Může vyhrát vlastně kdokoliv. Ti kluci jsou strašně vyrovnaní, navíc, všichni známe záludnosti pyramid, kdy musí vítěz během pár hodin zvládnout v tomto případě tři duely,“ láká Ondruš na páteční Streetfighter, na který si lze vsadit u Fortuny.

Startovka mu dává zapravdu, kdyby náhodou někdo pochyboval, kvality Josefa Štummera viděli fanoušci na akcích IAF loni i letos, známé jméno ze Streetfightera je také Jan Vinš, který loni v garážích OC Šestka vyhrál oba své duely.

Pokud by se mu podobně vedlo i tentokrát, zajistí si finálovou účast. A v hlavním duelu galavečera je pro oba účastníky ještě připravena krom mistrovského poháru ještě jedna motivace navíc – nového šampiona bude totiž korunovat jeden z úspěšných českých olympioniků na před dvěma týdny skončených hrách v Tokiu.

Pyramidu pak promotéři proložili dalšími sedmi duely, kdy si přijdou na své milovníci všech stylů i vah, bojovat se bude totiž od bantamové až do polotěžké váhy.

Jak už bylo zmíněno, kromě možnosti sledovat Streetfightera tradičně na O2 Sport, mohou dorazit diváci podpořit své oblíbence také osobně. Stačí mít s sebou potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech, o době minimálně 21 dní od očkování první dávky dvoufázové vakcíny, nebo potvrzení o negativním výsledku PCR (ne starším 7 dní), či antigenního (ne starším 72 hodin) testu.

„Zaplnit se dá celé parkoviště, ale počítáme, že dorazí tak na 500 lidí, kteří by neměli mít problém s výhledem, protože podlaha ringu bude zhruba v metrové výšce,“ dodává Ondruš. Vstupenky v ceně 150 kč (stání) a 1000 kč (V.I.P.) lze stále zakupovat na GOOUT.NET.

Pro další novinky k IAF Streetfighter 2021, který startuje v pátek 20. srpna od 20:00 hodin sledujte naše sociální sítě – Instagram, Facebook i Youtube kanál

IAF STREETFIGHTER I. 2021 – STARTOVNÍ LISTINA:
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Ondřej Ďurčo – Daniel Ljaško
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Adam Herajn – Jan Hanuš
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Josef Štummer – Jan Beneš
Čtvrtfinále MČR v lehké váze (do 70,3 kg): Adam Król – Jan Vinš
Rezervní zápas v lehké váze (do 70,3 kg): Lukáš Bouška – Jiří Tousek
Rezervní zápas v lehké váze (do 70,3 kg): Milan Mezera – Oleg Serdyuk
Bantamová váha: David Tvarůžek – Jakub Galík
Semifinále MČR v lehké váze: vítěz zápasu Durčo/Ljaško – Herajn/Hanuš
Semifinále MČR v lehké váze: vítěz zápasu Štummer/Beneš – Król/Vinš
Střední váha: Tomáš Zácha – Alex Vörös
Střední váha: Jan Muška – Jakub Valášek
Lehká váha: Martin Lojda – Jakub Něčina
Polotěžká váha: Jakub Opolský – Tomáš Zahálka
Finále MČR v lehké váze: ??? - ???

 

 


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool