IAF STREETFIGHTER 2022: Valašské tornádo jménem Adam Jakubík se prohnalo Prahou

Druhý letošní Streetfighter je minulostí. A byl podobně zábavný jako ten první před týdnem. Váhu do 85 kilogramů ovládl v pražském Obchodním centru Šestka nedaleko Ruzyně zlínský rodák Adam Jakubík. Ten tak potvrdil roli favorita celé pyramidy.

Ukážu vám, jak se prožene valašské tornádo Prahou,“ hlásil ve své video pozvánce 23letý zástupce MMA Zlín. A nezůstalo jen u slov.

Krom semifinále s papírově nejsilnějším protivníkem – domácím amatérským šampionem Olegem Serdyukem – všechny své soupeře ukončil v prvním kole. Všechny na submise. „Mě tenhle formát prostě vyhovuje. Ne dva měsíce přípravy a pak pár minut v kleci. Cítím se skvěle, jsem rád, že jsem zvládl čtyři zápasy,“ usmíval se po finálovém triumfu už s vítězným pivem v ruce. A vyhraným soudkem v šatně. Jo, tenhle víkendu bude zajímavý…

Ale zpět do OC Šestky. Poté, co byla tato váha nejnabitější – celkem 26 borců se přihlásilo do Streetfighteru ve váze do 85 kilogramů – jich nakonec zůstalo v šestnáctkové pyramidě jen 12. „Trochu mě to mrzí, patří to k zápasení, ale prostě to mrzí, fakt jsme to skládali, jak je to šlo,“ pousmál se po galavečeru promotér a spolukomentátor přímého přenosu na O2 TV Sport Petr „Píno“ Ondruš.

Také v dalších osmifinálových duelech, které uskutečnily, postoupili favorité – Jaroslav Klimeš a Jakub Hošek, kterého pochopitelně podpořil jeho starší a zatím i slavnější bratr David.

Jenže talentovaný postojář si při výhře nad tvrdým Ladislavem Mohlerem zlomil prst a musel z pyramidy odstoupit. Jeho soupeř si pak odnesl z duelu tři štichy nad levým okem, a tak jej coby „lucky loser“ nahradit nemohl. Z poražených osmifinalistů na druhou šanci kývl nakonec ten, který strávil v kleci nejvíce času – Karel Král.

Příbramský bijec prohrál s Klimešem až po třech kolech na body. Už měl sbaleno a koukal se spolu s opět plnými ochozy na další duely, když mu přilétla nabídka na duel s Bláhou. Po pětiminutovém váhání na ni kývl a znovu se musel nahodit do bojového módu. „Přijel jsem zápasit. Tak budu zápasit,“ pousmál se.

„Obrovský klobouk dolů, že do toho šel. A velké díky. I když mu to nevyšlo. Je celkem paradoxem, že to vyšlo na souboj právě s Tomášem, který nám takto vytrhnul trn z paty loni, když přijel z práce poté, co jsme ho oslovili v den galavečera, a vlastně i letos byl de facto náhradníkem,“ pochválil oba skutečné bojovníky Ondruš. „Taky byste mi mohli ale příště už dát vědět o něco dříve,“ mrknul na něj s úsměvem pozdější finalista.

S unaveným bojovníkem Králem si totiž dokázal poradit – jak jinak – na submisi a postoupil mezi čtyři nejlepší proti Slavomíru Krátkému, kterého taktéž dokázal ukončit v prvním kole. Druhé semifinále opanoval již zmíněný Jakubík, a tak se na finále mohli těšit především milovníci grapplingu.

Ještě před ním ukázali příchozím své umění v exhibici parťačky z poděbradského MMA Brothers Gymu Natálie Trikalová a Anet Vechtová. Nakonec se z vloženého ukázkového souboje stal regulérní amatérský duel žen, ve kterém na páku nakonec slavila ve druhém kole Vechtová. V náruči jejího otce a společného trenéra Davida Závody ale skončily pochopitelně dívky obě.

A poslední souboj večera? Chyběly tři vteřiny, abychom se podívali do druhého kola. „Má skvělé těžiště, nedokázal jsem ho ze sebe dostat. Bohužel, mrzí mě to, chtěl jsem si to rozdat v postoji,“ překvapil po duelu poražený Bláha. „Vážně?“ překvapeně se pousmál Jakubík. „To je škoda, protože já taky, jenže když jsi mi tam nabídl tu nohu po nepovedeném útoku, nemohl jsem odolat,“ dodal celkový vítěz.

„S oběma máme plány. A slibuji, že příště už Tomášovi dám vědět dříve, o den,“ začal o svých dalších plánech podobně dobře naložený Ondruš. „Uvidíme, jak to s oběma bude. S Adamem máme plány, rozhodně ano. A stejně tak se dokážeme domluvit i s RFA, naše spolupráce se bude postupně prohlubovat. A u Tomáše ani nevadí, že jde do armády,“ poukázal Ondruš na skutečnost, že oblíbený palačinkář ze Žižkova si jde plnit svůj dětský sen a nastupuje do profesionální armády k výsadkářům.

A jak to bude příští týden ve Streetfighterovi ve váze nad 85 kilogramů? „Zatím se nikdo neomluvil,“ zaťukal na zuby Ondruš. „Možná proto, že je to jediná pyramida jen s osmi účastníky. Ale máme přichystané i nějaké super fighty, protože je jasné, že někdo může třeba vypadnout. Já se ale těším, má těžké váhy rád,“ dodal.

Určitě není jediný. Takže za týden, 9. září opět od 19:00 hodin OC Šestka a třetí letošní Streetfighter…

Lístky lze stejně jako předchozí dva zakupovat v síti Ticketportal, pro ty, kteří by nemohli dorazit, je opět připraven přímý přenos O2 TV Sport. Fightcard vám v dalších dnech odkryjeme na našich sociálních sítích.

Už během víkendu pak naleznete na našem Youtube kanále všechny zápasy ze Streetfighteru ve váze do 85 kilogramů.

PYRAMIDA VE VÁZE DO 85 KILOGRAMŮ:
Osmifinále:
Adam Jakubík vs. Robin Bláha – JAKUBÍK 1. KOLO SUBMISE
Karel Král vs. Jaroslav Klimeš – KLIMEŠ 0:3 NA BODY
Martin Kozej vs. Jan Pacek – PACEK VOLNÝ LOS
Daniel Obracaj vs. Oleg Serdyuk – SERDYUK VOLNÝ LOS
Oldřich Creeps vs. Patrik Hnát – HNÁT VOLNÝ LOS
Zurab Umachanov vs. Slavomír Krátký – KRÁTKÝ VOLNÝ LOS
Tomáš Bláha vs. Zahradník – BLÁHA VOLNÝ LOS
Jakub Hošek vs. Ladislav Mohler – HOŠEK 1. KOLO TKO

Čtvrtfinále:
Adam Jakubík vs. Jaroslav Klimeš – JAKUBÍK 1. KOLO SUBMISE
Jan Pacek vs. Oleg Serdyuk – SERDYUK 1. KOLO TKO
Patrik Hnát vs. Slavomír Krátký – KRÁTKÝ 2. KOLO SUBMISE
Tomáš Bláha vs. Karel Král (lucky loser) – BLÁHA 1. KOLO SUBMISE

Semifinále:
Adam Jakubík vs. Oleg Serdyuk – JAKUBÍK 2. KOLO SUBMISE
Tomáš Bláha vs. Slavomír Krátký – BLÁHA 1. KOLO SUBMISE

FINÁLE:
Adam Jakubík vs. Tomáš Bláha – JAKUBÍK 1. KOLO SUBMISE


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Komplet Sport Servis
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
M.E.G
O2 sport
PrahaIN