IAF Streetfighter III.: Další expresní záležitost. Rouškám mezi diváky navzdory

Také třetí turnaj IAF Streetfighter netrval celý vymezený televizní čas, tentokrát stačilo necelých 100 minut, aby bylo jasno o osmi postupujících v pyramidách ve vahách do 70, 85 a nad 85 kilogramů.

Co na tom, že vládní omezení znepříjemňují práci většině sportovních promotérů v zemi ve všech sportech. Na pět stovek fanoušků přišlo tentokrát vybaveno rouškami (stejně jako bohužel i Cage Girls) a odměnou jim byly parádní knockouty a ještě lepší submise.

Skvělý výkon zapsali borci z Alpha Gym Karlovy Vary – Jan David a Alex Chumaev. Svěřenec a trenér totiž ukončili své protivníky už v prvním kole po perfektní práci na zemi. Prvně jmenovaný technikou armbar, druhý chytil hned v úvodu nahecovaného Primase do gilotiny, kterou pustil až ve chvíli, kdy on i rozhodčí zaregistrovali, že bojovník z Tiger Gym Praha usnul.

Obrovskou podporu měli v opět zaplněném prvním poschodí garáží Obchodního centra Šestka nedaleko letiště Václava Havla obři, sedmadvacetiletý Martin „Casanova“ Postolka a třiačtyřicetiletý Jindřich Ševčík. Barman a vyhazovač veterán nechali na žíněnce 6x6 metrů ohraničené plůtky skutečně vše.

120kilový Postolka ubránil dva ostré dlouhé ataky protivníka v prvním a druhém kole, aby pak coby o šestnáct let mladší muž měl mít více sil, ovšem opak byl pravdou. Ševčík si našel svoji šanci a jakmile dostal poprvé duel na žíněnku, už z ní protivníka nepustil.

„Ano, ta atmosféra mě hnala, abych tam nechal všechno. Děkuji, bylo to neskutečné,“ odpovídal poté Ševčík na dotazy spíkra a také spolupromotéra Ondry Pály v poloze vsedě na pytlích opřen o plůtek. Ten mimochodem vydržel i ostrý atak v předchozím duelu nejtěžší vypsané váhy mezi Podraným a Koutným, kdy prvně jmenovaný vystartoval po takedownu takovým způsobem, že to skoro vypadalo, že oba skončí až někde mezi obchody za prosklenými dveřmi.

Olomoucký tvrďák ale atak ustál, ze země se postavil, a nakonec předvedl parádní K.O. po drtivém direktu ze zadní ruky.

Své postojářské přednosti talentovaného amatérského boxera potvrdil v posledním duelu také Artem Hafijak, který během necelého úvodního kola doslova rozebral Jana Gogora. A poté upravil pohled na svůj sport. „MMA momentálně box válcuje, takže má volba je jasná. Pokračuji v tomto sportu, uvidíte mě i na dalších turnajích IAF,“ usmíval se osmnáctiletý talent s ukrajinskými kořeny.

Tak zase za týden. Na stejném místě, ve stejný čas. A s dalšími parádní souboji, tentokrát už se slíbenými „superfighty“ a také trojicí finalistů reality show I AM Fighter.

VÝSLEDKY IAF STREETFIGHTER III.:
1. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Jan David vs. Kristián Dzurňák – submise (armbar) 1. kolo David
2. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Alex Chumaev vs. Ben Primas – submise (gilotina) 1. kolo Chumaev
3. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Rastislav Levický vs. Jakub Švarc – submise (armbar) 2. kolo Švarc
4. ZÁPAS, VÁHA NAD 85 KG: Tomáš Luňáček vs. Jiří Beraáek – TKO 1. kolo Luňáček
5. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Daniel Stříž vs. František Toplanský – TKO 1. kolo Toplanský
6. ZÁPAS, VÁHA NAD 85 KG: Zdeněk Podraný vs. David Koutný – KO 1. kolo Koutný
7. ZÁPAS, VÁHA NAD 85 KG: Martin Casanova Postolka vs. Jindřich Ševčík – TKO 3. kolo Ševčík
8. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Artem Hafijak vs. Jan Gogora – TKO 1. kolo Hafiak


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool