IAF Streetfighter: Návrat ke kořenům

​Po koronavirové pauze, která na chvíli ochromila celý svět, je čas probudit k životu také bojovníky I AM FIGHTER (IAF). A jak to udělat lépe, než se vrátit ke kořenům tohoto sportu? Souboji amatérských bojovníků MMA na žíněnce?

Právě takový restart skýtá projekt IAF Streetfighter.

Deset pátečních večerů od 17. července bude patřit právě talentům MMA, kteří dostanou šanci bojovat ve třech pyramidách ve vahách do 70, 85 a nad 85 kilogramů. V každé váze je prostor celkem pro 32 zápasníků.

„Chceme odprezentovat amatérské MMA tak, aby konečně zajímalo také širší veřejnost. Amatérské MMA turnaje se totiž dosud ani nevysílaly v televizi, což je škoda s ohledem na to, že většina elitních amatérů je často lepších než polovina profíků, a navíc prezentují naši zemi po celém světě na různých turnajích a šampionátech,“ řekl jeden ze zakladatelů organizace IAF Petr Ondruš.

To má IAF Streetfighter změnit. Všechny turnaje bude vysílat televizní jednička na poli bojových sportů u nás, O2 TV Sport.

Pro bojovníky, kteří se do projektu přihlásí, připraveny také zajímavé ceny. „Vítězové vyhrají zaplacený čtrnáctidenní kemp v American Top Teamu v Záhřebu a možnost zápasit na velkém turnaji IAF v příštím roce,“ přidává další lákadlo Ondruš.

Podmínkami pro přihlášení se do pyramidy jsou alespoň jeden amatérský zápas, dobrý zdravotní stav a pochopitelně touha vítězit a chtít něco dokázat ve svém milovaném sportu, který zažívá obrovský boom.

„Každý, kdo se pere na ulici, v garážích nebo má boj prostě v sobě, se tak může za naší pomoci dostat dále, výš a zviditelnit se prostřednictvím MMA,“ dodává Ondruš, který spolu se svým týmem nasměřoval IAF Streetfighter do garáží Obchodního centra Šestka u Terminálu 3 pražského letiště Ruzyně.

Pravidla:
- Souboje proběhnou na speciálním povrchu o průměru šest metrů s možností použití tzv. zápasnické obuvi (sambo boty), pouze s nimi nebudou moct být vedeni kopy na hlavu podrážkou.
- Zápasy budou vypsána na 3x3 minuty bez bodování, vyhrát se tak dá K.O., T.K.O., či vzdáním soupeře. V případě, že se tak nestane, následuje pětiminutový extraround, který se bude jako jediný bodovat.

„Bojuj bez milosti! Vyhrát může jen jeden!“


Za promotéry IAF Petr Ondruš a Ondřej Pála


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool