IAF v roce 2022: v plánu jsou analýzy, čtyři galavečery, reality show i známá jména hudební scény

Uplynulých dvanáct kalendářních měsíců jsme sice opět prožili v koronavirové mlze, pár světel ji ale dokázalo alespoň na chvíli rozehnat. Platí to také pro galavečery I Am Fighter (IAF), které byly v roce 2021 nejsledovanější za dobu působení této organizace na tuzemské scéně. A tak je nejvyšší čas poodkrýt plány pro rok letošní, který před pár dny odstartoval.

Fanoušci MMA se mají nač těšit. Už teď si mohou do svých kalendářů, diářů, mobilů, chytrých hodinek, nebo prostě jen na papír kroužkovat termíny 16. dubna 2022 a 11. června 2022. Právě v těchto dnech se uskuteční první dva hlavní eventy IAF. V obou případech v Kongresovém centru, kam se bojové sporty díky naší organizaci loni v listopadu úspěšně po letech vrátily.

„Hlavním tahákem IAF 4 bude pochopitelně několikrát odložený šlágr mezi Davidem Zoulou a Petrem Beranem. K tomu se můžete těšit na řadu dalších známých jmen, na které jste na našich večerech zvyklí. A také hvězdy jiných organizací. Jména budeme postupně zveřejňovat, vždy jakmile budou smlouvy podepsané,“ začíná s lákáním příznivců promotér IAF Petr Ondruš. Byť je celkem zbytečné, podobné zápasy prostě musí zaujmout už jen obsazením.

Ale kdyby to přece jen nestačilo, pak vězte, že s oběma připravujeme sólo medailonky, které navážou na předvánoční první menší rozhovory a vzkazy, aby se ve správný čas posadili tváří v tvář před kamery a ukázali psychologickou část své bitvy.

Vlastní tvorby tímto směrem – videa, rozhovory, zajímavosti – nabídne IAF v roce 2022 daleko více. „Chystáme různé analýzy a rozbory před velkými světovými akcemi. Vždy tři, čtyři dny před eventem se můžete těšit na videa, která vám mohou třeba i pomoct při rozhodování, kdo je vaším favoritem,“ nastiňuje promotér IAF.

Timing pro start podobné aktivity je parádní. V sobotu 15. ledna odstartuje letošní rok titulový galavečer největší evropské organizace KSW, už příští týden se v kalifornském Anaheimu uskuteční UFC 270 s hlavním tahákem v podobě bitvy o krále těžké váhy mezi Francisem Ngannou a Cirylem Ganem.

Kromě toho se chystá příprava nové reality show, která se bude letos vysílat na O2 TV Sport, se kterou má IAF podepsanou a uzavřenou novou smlouvu.

Nejsledovanějším videem roku 2021 na Youtube kanále IAF pak byl zápas známých jmen ze světa, který není ohraničen jen pletivem octagonu. Ano, hádáte správně, šlo o střet Filipa Grznára s Jaroslavem Oláhem.

„Pokud to dává smysl, tak jsme samozřejmě pro, protože to přiláká pozornost k tomuto sportu a může to pomoct i těm, které chceme prezentovat hlavně, tedy mladé, talentované bojovníky. Mám v hlavě další takový duel, možná duely, ve kterých by se představily hodně výrazné a známé postavy hudební scény,“ pousměje se Ondruš.

Že si na jména musí fanoušci chvíli počkat, je nasnadě. Pokud ale půjde vše dle plánu, nebude to trvat až tak dlouho, jeden z těchto soubojů se plánuje už na dubnovou akci. A ty další? „Pokud jeden z nich klapne, budeme potřebovat větší halu, než je společenský sál v Kongresovém centru,“ rozesměje se Ondruš.

Ten úspěšně dotáhl i opakovaně prezentovanou spolupráci s nově zrozenou slovenskou organizací RFA. Obě uskupení si na rozdíl od jiných nebudou zápasníci přetahovat a házet na sebe vzájemně špínu, ale naopak „půjčovat“ tak, aby její představitelé naplnili svá slova o tom, že jim jde v první řadě o samotné bojovníky. A ti povětšinou potřebují ke spokojenosti co nejvíce zápasů. Díky nim mohou bavit fanoušky a vydělávat peníze.

„Představa je taková, že budeme dál dělat akce pro naše bijce na pomezí amatérů a profesionálů, zároveň se u nás představí kluci z profesionální scény, kteří zrovna nebudou mít zápas na galavečeru RFA. Společně budeme pořádat jak klasické duely v MMA, tak ty postojářské v malých rukavicích,“ dodává Ondruš.

Pokud nechcete, aby vám nějaká novinka z naší kuchyně unikla, sledujte nás také na sítích – Instagramu, Facebooku a Youtube.

HARMONOGRAM IAF NA ROK 2022

  • 16. dubna: Galavečer IAF 4
  • 11. června: Galavečer IAF 5
  • Srpen: Dva galavečery IAF Streetfighter
  • Září: Galavečer IAF 6
  • Září: Reality show IAF
  • Září: IAF Streetfighter
  • Listopad: Galavečer IAF 7

 


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna