Jako Vémola s Kinclem. Zoula: On nesouhlasí s tím, jak žiju? Beran: Celá Praha ví, že chodí na zápasy zfetovaný

Tuzemská vrcholná MMA scéna v posledních týdnech žije příběhem nesmiřitelných rivalů Karlose Vémoly s Patrikem Kinclem. Ovšem napjaté vztahy nepanují jen mezi dvěma z nejlepších zápasníků, kteří skvěle reprezentují Česko v posledních minimálně deseti letech. Kuchyně I Am Fighter (IAF) tu má také jedno třaskavé menu s názvem „Nenávist Davida Zouly s Petrem Beranem“.

Ti dva se neměli v lásce nikdy. Vše mělo vyvrcholit loni v dubnu jejich parádním soubojem na IAF 4, ve kterém tahal za delší konec 23letý Zoula. Jenže nestalo se. Naopak, předchozí rivala se začala šponovat ještě daleko více.

S o osm let starším Beranem se Zoula následně v létě potkal při natáčení druhé série reality show IAF, ve které vystupovali coby kapitáni dvou týmů. „Překvapuje mě, jak se spolu dokáže domluvit,“ zaznělo během jednoho z dílů z úst promotéra IAF a pro reality show „Velké mámy“ Petra Ondruše. „Je mi ukradený, nechci se s ním bavit o ničem, možná proto je to tak snadné, chci mít naše setkání co nejrychleji za sebou,“ zaznělo následně v jednom z medailonků od mladšího z dvojice.

Oba kohouti se měli na konci roku na Královce utkat v odvetě, tentokrát už mezi profíky. Kvůli zdravotním trablům bijce přezdívaného „Sicario“ na duel ale nedošlo. Klid zbraní? Ani náhodou. Když se potkají, cítíte napětí. Podobně, jako při setkání mladých pušek Tomáše Holečka s Matějem Valem, byť druhý jmenovaný v zákulisí IAF 7 svému rivalovi upřímně pogratuloval k vítězství nad Jiřím Bárnetem.

Ten byl pro tento galavečer původně nabídnutý Beranovi, který ale střet s ním odmítl. „Raději si vybral soupeře – no, nebudu to komentovat,“ rýpl si při svém rozhovoru kladenský rodák. „Až si vybere jednoho, dva kvalitní soupeře, tak se můžeme spolu bavit o vzájemném souboji. A rád mu pak vysvětlím i to, co o mě říká v rozhovorech,“ přidal vždy přímočarý Zoula.

O čem byla řeč? Den před galavečerem uveřejnil rozhovor s Beranem portál Kaočko.cz. „Nikdy nebudeme kamarádi, ani o to nestojím. Neuznávám totiž styl, kterým žije, stejně jako jeho chování… Nechci nikoho pomlouvat, ale můj život je prostě jiný. Nejsem vyznavačem drog ani toho, když si o sobě někdo myslí něco, co prostě není. Teď mám na mysli Davidovo chování v klubech a tyhle věci,“ zaznělo v tomto povídání.

„Pronesl o mně, že neuznává můj styl života. To ti řekne kluk, který má doma malou dcerku a se svojí partnerkou točí porno? Moc nechápu, kde bere tu drzost o mě takto vůbec mluvit,“ nastínil Zoula svůj pohled na slova rivala. A později mimo záznam také bez okolků vysvětlil, o čem mluvil krátce po něm na diktafon Beran.

„Za prvé si myslím, že soupeř byl adekvátní, má to 3-0 a byl o sedm kilo těžší (Alex Hutyra byl náhradníkem a dle svých slov se o duelu dozvěděl čtyři dny předem a prostě neměl šanci ze svých 77 kilogramů shazovat na 66 kilogramů, proto se domluvila catchweight 75 kg, kterou udělal, Beran navážil 68 kg – pozn. autora),“ začal zástupce Monster Gymu.

„A za druhé, Davide, já ti vzkazuji jen to, že nesouhlasím s tím, že po každém zápase – a ne-li i v zápase – chodíš zfetovaný, tak se dej dohromady, čur…, nauč se chovat, nebo o tobě zveřejním ještě více věcí,“ přidal hodně ostrý vzkaz, kterým vzájemný vztah rozhodně neuklidnil. Naopak pořádně zatopil pod kotel.

Fanoušci se tak nejspíše nač těšit. Pokud Beranovi vydrží zdraví – také v tomto ohledu se dá najít paralela s rivalitou Vémoly s Kinclem, kde prvně jmenovaný také musel napoprvé odvetu odříct kvůli zranění a kde oba svorně prohlašují, že už jsou za linií, zpoza které už jejich vztah nejde vrátit na alespoň kamarádskou notu – mohlo by na jeho střet se Zoulou dojít v listopadu na galavečeru IAF v Praze. Jistě, libeňskou O2 Arenu nejspíše nevyprodají, ale co nabídnout rozhodně mají.

Beran v amatérech prohrál právě pouze se Zoulou, mezi profíky to má dle Tapology po sobotě 1-1. Jeho rival po 21 amatérských soubojích absolvoval vítězný profesionální debut. „Konečně jsem mohl začít trénovat lokty, v zápase neměl chrániče a na rukou tyhle malé rukavice. Teď teprve dělám to pravé MMA. Užíval jsem si to. Musíš trénovat jinak, ještě poctivěji, protože pětiminutová kola už jen na morál neutáhneš,“ usmál se zástupce SKS Arena Kladno a Reinders MMA.

No, a pokud by promotér IAF Petr Ondruš vyslyšel jejich přání, pak by se kluci nepřipravovali jen na pětiminutová kola, ale také na skutečnost, že by hned relativně na startu profesionálních kariér museli absolvovat souboj vypsaný na pět takových kol…


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
Autocentrum V-group
Jaroš & Partners Real Estate
O2 sport
PrahaIN