Komentátorská hvězda Matúš Juráček: Baví mě to, do spíkrování Ondrovi Pálovi a dalším lézt nebudu. Zatím

Když před měsícem uspořádal I Am Fighter dva turnaje, na kterých jsme se dozvěděli mimo jiné nové amatérské české šampiony ve dvou vahách, provázel fanoušky oběma akcemi nový hlas. Ne ale až tak neznámý. Spolukomentátorem obou večerů byl talentovaný, leč už také velmi zkušený MMA zápasník, který si prošel také kariérou v boxu a kickboxu, Matúš Juráček.

„Kluci z IAF byli spokojení a chtěli by mě i na další akce. Rád si to zopakuji, ale hlavní je pro mě v tuto chvíli kariéra zápasníka,“ usmívá se bojovník, kterého často brzdila v rozletu zranění. Nyní je ale zdravý a připraven na další výzvu, která ho čeká už za pět týdnů.

Jak sis užil v minulém měsíci dvojí komentování akce IAF Streetfighter?
Byla to moje premiéra a moc jsem ti užil. Fanoušci obecně na amatérskou scénu moc nekoukají, což je chyba, protože díky dobrým amatérům pak máme i kvalitní profíky, viz Brož, Brychta, nebo čerstvě Tichota. Takže, když mi přišla nabídka komentovat, hned jsem na to kývnul, jsem rád, že jsem do toho šel, a nakonec vlastně spojit příjemné s užitečným. (úsměv)

Napoprvé jste byli myslím oba „amatéři“, až druhý turnaj s tebou komentoval Michal Petrgál. Jak bylo těžké se vyladit, protože ono to ladilo. Radili vám i promotéři Ondra Pála a Petr Ondruš?
Nešel jsem komentovat něco, čemu bych nerozuměl, tento sport dělám už dlouho, takže takový problém zase nebyl. Ondra s Pínem mi dali skvělé parťáky, nejdříve Zdeňka Ledvinku, který ty kluky všechny zná, takže mi i poradil co, kdo a jak. Já jsem strávil asi dvě hodiny tím, že jsem si zjišťoval, jak kdo bojuje, jaké má zápasy, abych věděl, pár kluků jsem znal osobně. Takže problém to nebylo, a jsem rád, jestli to tak i působilo.

A co konkrétně bylo na komentování nejtěžší? Měl jsi vlastně trému?
Ne, trému jsem neměl, mluvení do mikrofonu mi nevadí, ale nejtěžší bylo, abych nekomolil někomu jména, jelikož některé kluky jsem fakt neznal. Ale Zdeněk a poté i Michal mě vždy opravili. (směje se)

Už jsi to zmínil, ale jak probíhala příprava? Také s ohledem na to, že se startovky bohužel musely dost měnit.
Jak už jsem říkal, asi dvě hodiny jsem kluky načítal, hledal informace hlavně na sociálních sítích, co o nich mohu říct zajímavého, protože se mi vždycky hrozně líbí, když Jaromír Bosák komentuje fotbal a řekne o těch klucích, či trenérech něco navíc, snažil jsem se teď o to samé v MMA a myslím, že se mi to i povedlo.

IAF plánuje listopadový galavečer do Kongresového centra, čeká tě tam další komentování?
Ondra Pála a Píno (Petr Ondruš) byli spokojeni, chtěli by mě i na další akce a mě to bavilo, takže v tom budu rád pokračovat. Jen to musím skloubit se svojí kariérou profesionálního zápasníka, který musí trénovat a další věci není moc času. Ale dokážu si ho najít na to, abych šel s kluky od nás Renegade Prague Gym do rohu, když mají zápasy, tak když budu mít nějaké volno, rád půjdu také komentovat.

A neuvidíme tě někdy i v ringu coby spíkra? Jsi bavič, extrovert, celkem by mi to k tobě i sedělo…
Nikdy neříkej nikdy, ale teď to fakt neplánuji, opravdu nemám toho volného času nazbyt. Navíc mi tu máme skvělé spíkry, Ondru Pálu, Michala Frabšu, Petra Vágnera, Ondru Novotného, takže není důvod to nějak řešit. Já se opravdu teď soustředím hlavně na zápasení.

Ok, takže platí tvůj zápas 6. listopadu na Oktagonu Prime?
Ano, platí. Zdravotní trable jsou pryč, takže teď mohu naplno makat, soupeř je nějaký Rus, jehož jméno ani neumím napsat, natož vyslovit (Oktagon jeho jméno ještě nezveřejnil). Jdu postupně, je to už světová úroveň, takže makám na sto procent, abych byl připravený se porvat o vítězství.


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool