Král popelnic Valoušek: S respektem k druhým má problémy spíše 'Monster' Kníže

V reality show IAF platí za největšího favorita. Oprávněně, Matěj Valoušek procházel soutěží jako nůž máslem, vlastně bez nutnosti těžšího souboje se dostal až do semifinálové čtyřčlenné pyramidy. S Kubou Stráníkem se utká už tuto sobotu na IAF 6. A pokud vyhraje, dojde na hodně pikantní souboj s jedním ze zástupců Monster Gymu.

Pamatujete? Ve čtvrtém díle IAF Reality show svedl Valoušek na náměstí středověkého zámku Dětenice „nekonečný“ 45minutový souboj s Jakubem Krtilem. Remízový souboj.

Rivalita s Monster Gymem, který Krtil taktéž zastupuje, se ale rodila jinde…

Psal se datum 16. dubna 2022 a zástupce Val Gymu Praha se na IAF 4 utkal s talentovaným Tomášem Holečkem. Oba rivalové si nic nedarovali, padlo několik úderů pod pás, souboj se hodně natahoval, nakonec na body těsně zvítězil Valoušek. A druhá strana zuřila, pro legendárního Petra „Monstra“ Knížete totiž nešlo o jedinou těsnou (kontroverzní) prohru na turnaji.

Sedmnáctiletý Holeček prohru s o pět let starším sokem těžko kousal, ten pro změnu připomněl, že do duelu nastoupil po nemoci a v horečkách. Co čert nechtěl, oba se potkali o pár týdnů později ve vile naší reality show.

Dusno mezi oběma bylo i na začátku září při společné projekci prvního dílu na O2 TV Sport v pražské restauraci OSSEGG. Oba tam shodně mluvili o tom, že mezi nimi nic vyhroceného není, ale že jim vadí, jak ten druhý reaguje na sociálních sítích, zatímco z očí do očí říká něco jiného.

„Mám s kluky z Monstru nevyřízené účty. Pepu (Stráníka) mám rád, je to dobrý kluk, ale chci postoupit. Protože pak by měl čekal lepší z dvojice od Monstra. Hodně by mě sralo, kdyby na duel s nimi nakonec nedošlo,“ přiznal v dosud posledním dílu reality show, který se natáčel šest týdnů zpět. A během kterého kurýroval z předchozího IAF Streetfighteru poraněný levý loket.

Pro podobně ostrou reakci by ale bojovník, který proslul tím, že po nocích chodí s partou kamarádů – také zápasníků – meditovat na popelnice, potřeboval větší stimul než vyrovnané souboje se dvěma zástupci zmíněného gymu.

A taky, že ano. V pátém díle reality show totiž účastníci vedle zátěžových a IQ testů podstoupili i povídání s „psychologem“. Do této role nebyl jmenován „Mámou“ Petrem Ondrušem nikdo jiný než Petr Kníže. A ten nenechal na Valouškovi, který může občas na lidi působit arogantně a sebestředně, doslova nit suchou.

Nejdříve se mu nelíbila Valouškova záliba v růžové barvě (nastupuje se svými trenéry do zápasů v růžovém županu), následně i malůvky na papíře, které do „poradny“ přinesl. „Říká ti něco slovo pokora? Ty si myslíš, že ji máš? Opravdu? A jak se to projevuje?“ pustila se tuzemská MMA legenda se do 22letého zápasníka. Toho následně ani nenechal domluvit.

„Ty akorát machruješ, vůbec nevíš, co to pokora znamená. Kdybys byl u mě v gymu, tak já ti okamžitě přes držku. Každý takový si to zaslouží, protože až poté přijde ta pokora… Podle mě je tvoje ego tak velké, že přes něj ani nevidíš, to si myslím já. Chováš se jako prase, to je tvůj problém. Pokud to ego nezkrotíš, tak tvůj vesmír, který jsi mi tady namaloval, je obyčejný výmysl. Vyjádřil si respekt soupeři (Myslí Holečka)? Ne, že jo. Je mladší o pět let ty blbečku, ty bys mu měl jít příkladem, když to nedokážeš, tak ukazuješ, že tvé ego je větší než ta klec, ve které zápasíš,“ tepal Kníže do Valouška.

Tomu se slova jednoho z historicky nejlepších tuzemských zápasníků a respektovaného trenéra postupně rozležela v hlavě. „Mluvil o pokoře. Nejdříve jsem si říkal, asi ano, má pravdu, přece jen na scéně tady docela dlouho, úplně od začátku, všichni mají k němu velký respekt. Odkýval jsem mu tam všechno, úplně s respektem, ale pak jsem si našel nějakého zápasy,“ začal s odstupem pár týdnů vyprávět.

„A přijde mi, že respekt nemá spíše on. Takže až budu mít příští zápas s někým od něj, tak se ho po něm zeptám, zda už ho mám. Protože si pamatuji, že když jsem měl souboj na Streetfighterovi s Eldorem Kubonkojevem také z Monsteru, tak on tam vletěl a řádně tam vynadal rozhodčímu, což mi jako ukázka respektu moc nepřijde. Celkově mi přijde, že mu právě toto dost chybí. Jako ano, podá ruku – občas –, ale co tak vidím, tak nemá respekt spíše on než já,“ přidal odhodlaně Valoušek.

Jak setkání rozhodně nesmírně talentovaného bijce, který se pyšní amatérskou MMA bilancí 16 výher – 6 porážek – 1 remíza a veze se na vlně pěti triumfů, s jednou z nejuznávanějších osobností bojové scény u nás dopadne?

To možná zjistíme už tuto sobotu. Na sobotním galavečeru IAF 6 budou oba. Valoušek coby jeden ze čtyř posledních účastníků reality show. Kníže coby kouč dvojice Holeček-Krtil, kdy je jistota, že jeden z nich se ve finále soutěže objeví.

A pokud Valoušek oba své duely vyhraje a podá si s Knížetem ruku, nejspíše ho pražští fanoušci zase brzo uvidí v centru Prahy s jeho bandou. Jak sedí na popelnicích a nabírají energii. „Na popelnice chodím už dva roky, celou tu dobu vyhrávám, takže… Prostě to miluji, cítím z nich tu moc, nabíjí mě to. Hodně lidí se mi směje, ohrnuje nos, ale oni ty výsledky nemají, my ano. Strávíme na nich čtyři, pět hodin, někdy klidně celou nos,“ vysvětlil důvody svého netradičního vítězného rituálu.

Vstupenky na IAF 6 jsou k zakoupení v síti Ticketportal, vše aktuální pak najdete na našich sociálních sítích – Instagramu, Facebooku a Youtube kanále.


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
Autocentrum V-group
Jaroš & Partners Real Estate
O2 sport
PrahaIN