Marpo: Nechápu, že Karlos tak riskuje, jde mu o vše. Já ten zápas chci, čekám na něj tři roky

Se svým TroubleGangem celý sobotní galavečer IAF 3 třemi songy otevíral. Známý český raper Marpo alias Otakar Petřina ale také nezapomněl, že je i zápasník se zkušenostmi z K-1 a Muay thai, který už nějaký ten pátek čeká na boxerský souboj s nejznámějším MMA bojovníkem u nás Karlosem Vémolou. A tak jsme si s ním po jeho úvodním vzkazu směrem k momentálně zraněnému „Terminátorovi“ popovídali.

Před poslední písní zaznělo následující. „Chtěl bych pozdravit pana Vémolu, doufám, že se uzdraví, že na zápas dojde, protože bych byl velmi zklamaný, kdyby ne, protože ta příprava začala už třikrát a furt se to odkládá, tak doufám, že se uvidíme v O2 Areně, kdykoliv to bude, a že mě podpoříte v tom zápase, protože si chci jít pro vítězný konec,“ pronesl Marpo do mikrofonu.

Na to reagoval jeho parťák Ironkap slovy, že pokud by to nedal Vémola, tak by to za něj vzal Píno (Petr Ondruš, promotér IAF), že prý nemá s boxem problém. „Tak to je super,“ kontroval Marpo s úsměvem. Je jasné, že šlo od nadsázku, Ondruše na konci roku – 29. prosince – v Lucerně čeká poslední zápas v postoji, navíc lídr TroubleGangu po tři roky starém vítězném duelu se slovenským raperem Rytmusem touží po jediném: Karlosi Vémolovi.

„Musí k tomu dojít, věřím v to,“ usmíval se v zákulisí, kde nejdříve zhodnotil s kamarádem z kapely celý galavečer IAF. „Překvapili nás Grznár s Oláhem, fakt to byl oboustranně skvělý zápas, stejně jako ten poslední mezi Konmohem Dehem a Lü Kaiem. A také se nám líbilo, kolik toho ustál Daniel Ligocki a duel mezi Josefem Štummerem a Máriem Brezovským. Ale celé to bylo super, jsme rádi mezi lidmi, s ohledem na tu současnou situaci je skvělé se moct socializovat, být mezi lidmi,“ začalo jejich povídání.

Pak už se stočila řeč na Vémolu. „Hlavně, panebože Karlosi netrénuj, ať se uzdravíš a příští rok si spolu pinkneme,“ pousmál se Marpo. A Ironkap jej rozverně doplnil: „Vidíš, jak je Ota hrozně milý člověk, který přeje hlavně zdraví do Nového roku? Takové krásné novoroční přání, a to jsme prý TroubleGang. Prostě, Karlosi, uzdrav se, ať může přijít doktor Bolest.“

Jak je pro tebe náročné se třikrát startovat na zápas, který je nakonec opětovně odložený?
Je to dost na ho…, co si budeme povídat. Protože jsem zrušil všechny koncerty, abych se mohl soustředit na přípravu na Karlose. Když jsem se před třemi lety chystal na Rytmuse, tak jsme do toho hráli, což bylo dost náročné. Co si budeme povídat, hrát střízlivý je pěkně na ho… (směje se, v ruce navíc drží Colu). Dělám si srandu, ale když trénuješ od neděle do pátku, pak máš v sobotu koncert, po akci řídíš v sedm ráno dodávku z Ostravy domů, tak jsi potom úplně zničený, mě to vždy až do středy totálně rozbilo. Proto jsem se nyní rozhodl, že se budu věnovat hlavně tréninku, vyrušil koncerty a zápas pořád nikde. Pokud by se to mělo takto rušit rok, nebo dva, tak to jako úplně nejde no, příprava něco stojí, člověk si to nějak v hlavě nastaví, já chci vyhrát, věřím v to, ne, že by mě to zlomilo, ale spíše mě to pořádně vždycky naštve, že měsíc dřeš a pak se to zase posune. Potom znovu a znovu. Hlavně na hlavu je to hodně náročné.

A jak jsi přijal zpráva o ohledně Karlosova zranění. Ty jsi to i v jednom rozhovoru zmínil, před chvíli také, že místo toho, aby si dal opravdu oraz a rehabilitoval, tak dál trénuje, dře…
Já tohle vážně nechápu, jde mu o kariéru… Rozumím tomu, když máš nějaké zranění, bolí tě koleno, nějaká operace, tak prostě začneš dříve, protože jsi přece Terminátor. Tomu rozumím. Ale teď je to jiné, jde mu o všechno, kariéru a on si nedá říct. Taky jsem měl urvaný rotátor v rameni (podobné zranění měl například před a po zápase s Floydem Maywetherem i Manny Pacquiao) a měsíc jsem odpočíval. On má v ruce bakterii, která rozežírá sval, o čem vím své, měl by být v klidu, ale on ne. Fakt to nechápu.

Věříš, s ohledem na poslední informace, že ten zápas nakonec bude?
Strašně mě to sere, protože všichni chodí a říkají, to nebude, to nebude, ale ten zápas prostě musí být. Tři roky o něj stojím. Tři roky o to bojuji, takže to musí dopadnout.

Je to pro tebe tedy poslední zápas?
Ne, určitě ne. Když mi zdraví bude sloužit, tak bych do čtyřiceti let (v lednu bude Marpovi 37 let) zápasit chtěl.

A podobné souboje? Nechci říkat zápasy celebrit, ale víš, jak to myslím.
Jasně, všichni říkají, že jde o moneyfight, ale já se svým jménem… Nemohu dávat lidem vydělávat a sám nemít v nadsázce co jíst. Jak jsem říkal, teď kvůli Karlosovi jsem rušil i koncerty, abych se mohl soustředit jen na přípravu na něj. Takže je logické, že za to dostanu zaplaceno. Uvidíme, jak vše bude, jaká bude situace kolem covidu, snažím se něco rozjet v zahraničí, takže těžko říct, ale chtěl bych si ještě tak tři, čtyři, možná pět zápasů dát.

A proč vlastně chceš zápasit?
Protože se rád rvu, protože mám zápasení prostě rád.

Zajímá mě to i z toho důvodu, že je těžké lidi přesvědčit o podobných duelech, ty sis vybral Rytmuse, teď Vémolu. Znamená to, že chceš, aby tvé souboje zároveň měly nějakou úroveň, kvalitu?
Rozhodně, samozřejmě. Dva roky zpět mi nabídli promotéři opravdu hodně známé jméno, které ale nemělo zápasnické zkušenosti, takže jsem to odmítl, protože chci reálné soupeře, aby souboj taky za něco stál.

Myslíš, že by ti Oktagon nabídl místo Karlose Vémoly někoho jiného ze své organizace?
To netuším, vůbec nevím. Je otázka, zda Oktagon poběží dál, protože všichni vidíme, co se teď kolem těch covidových blbostí děje.

A jak je tato situace těžká pro tvoji hudební kariéru?
Ta jde úplně do prd…, totálně chcípá. On to nikdo veřejně neříká, pár lidí chodí, ale… Hodně záleží na tom, z jaké sociální třídy máš své fanoušky, zda zrovna patří mezi ty, kteří na testování i očkování kašlou, nebo ne. Někteří se hrozně koronaviru bojí. Každopádně čísla strašně padla, o polovinu, lidé si hrozně rychle zvykli být doma a stát je v tom podporuje, usilovně pracuje na tom, kulturu zadupat.

Kulturu a sport…
Jde to ruku v ruce.

Zrovna poslední dny se to řeší, že lidé se bojí chodit do kin, divadel.
Já třeba hrozně rád chodím do kina, baví mě podporovat kinematografii, protože filmy miluji. Takže jakmile to otevřeli, tak jsme okamžitě s přítelkyní naběhli do kina a tam byli čtyři lidi. Člověk si říká, že to ani nemuseli zavírat, protože tady stejně nic nemůžeš chytit. (pousměje se) Já za tu dobu byl v kině tak dvacetkrát, a jediný film, na kterém bylo celkem plno, byl nový Bond.

Ještě zpět k zápasu s Vémolou. Jsi tedy teď v přípravě, nebo odpočíváš?
Byl jsem teď dva týdny na Floridě, kde jsem samozřejmě chodil běhat, trochu cvičil, nemůžu se jen tak válet, ale i můj kondiční trenér mi sám říkal, abych si tam odpočinul a dobil baterky, protože po návratu jsem měl naskočit zpět do přípravy, a to samozřejmě padlo. Trénovat budu dál, ale ne dvoufázově s výhledem zápasu, to nemá cenu, bych se akorát zranil. Mě baví sparingy, takže v těch chci pokračovat, ale nějaká brutální kondiční příprava, to teď fakt ne.

A poslední dotaz – zápas v kleci? Dokázal by tě někdo zlákat?
Určitě ne. Já fakt ani nemohu. Brutálně mě bolí plotýnky, byl jsem i v IKEMu, aby se mi na to podívali. Není to úplně dobré, ale jde s tím nějak fungovat. U boxu, kde se hýbeš na nohou, pracuješ s úhyby, to také cítím, ale ještě to jde. Ale že bych kopal jako dříve, nebo by mě někdo hodil na zem, to fakt ne. Upřímně, zase na vozíčku jako úplně skončit nechci. (pousměje se)


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
Dasco
Komplet Sport Servis
Blakkwood Records
Resistance Security
Agel
Cosmopolitan institute of Education
M.E.G
O2 sport
PrahaIN