„Monster“ Kníže podal protest proti prohře Becka s Kharzianem. Ten se cítí být vítězem zaslouženě

Galavečer IAF 4 nabídl opět parádní podívanou. Sedmnáct zápasů, které všechny už nyní můžete najít na našem Youtube kanále, nabídl řadu příběhů. Jeden pak i dohru u zeleného stolu. Vítězství Sungata Kharziana nad Antonínem Beckem v řádném časovém prostoru zpochybnil trenér poraženého Petr „Monster“ Kníže. Výsledek tak nyní řeší komise MMAA.

Nebyl to pro respektovaný Monster Gym nejpovedenější galavečer. Nejprve prohrál talentovaný Tomáš Holeček, na závěr i Petr Beran. A mezi to se vklínila porážka dalšího mladíka, osmnáctiletého Antonína Becka. „Budu podávat protest, to je jediné, co k tomu chci říct,“ zuřila domácí legenda bojové scény.

Tak i ve stanovené lhůtě do 24 hodin od konání duelu učinila. „Krásný galavečer IAF 4 přinesl vedle zajímavých bitev i jeden protest. Ten podal Petr Kníže včas. O průběhu jednotlivých kol nic neříká, ale zpochybňuje verdikty jednotlivých kol. Organizace MMAA, pod jejímiž pravidly se duel uskutečnil, má nyní deset ní na vyhodnocení. Nicméně věřím, že výsledek bude znám dříve,“ řekl IAF zástupce asociace, zkušený mezinárodní rozhodčí Zdeněk Ledvina.

„V současné chvíli již shlédlo zápas několik zahraničních rozhodčích, kteří nám posílají průběžně své výsledky. Následně zpracujeme a vydáme výsledný verdikt,“ přidal Ledvina s tím, že jejich verdikty nechce zveřejňovat, aby neovlivnil jejich kolegy, kteří duel teprve hodnotit budou. Zároveň ale zopakoval už to, co z jeho úst zaznělo na galavečeru: „Sungat vyhrál legitimně, to jsem na místě řekl i Petrovi. Byl aktivnější, více pracoval, byť byl zády k pletivu. Jeho obrana byla aktivní.“

„Mně osobně a většině lidí tady se nelíbí výsledek z toho důvodu, že první kolo ok, na remízu, nebo lehce na stranu soupeře, ale druhé a třetí kolo mělo jít jasně na stranu Tondy. Soupeře na kleci tlačil, na konci kola hodil, byl v horní pozici, stejně jako v kole číslo tři. Jestli je tu argument, že Tonda zeshora nepracoval, tak ok, měl to rozhodčí postavit, ale argument, že ten zespoda pracoval, je úplně nemístný,“ kontroval Matěj Daněk.

Další zápasník z rodiny IAF a zástupce Monster Gymu, který byl svému kamarádovi a parťákovi v rohu. „Od soupeře tam nebylo nic signifikantního, tři kola se snažil z tlaku dostat, ale neúspěšně, když pokaždé pokus o takedown neubránil. Myslím, že tady jde o jasné otočení výsledku a zrovna tady by změna verdiktu byla na místě, vždyť i soupeř byl překvapený, že vyhrál,“ zaznělo dál z úst 22letého rodáka ze Vsetína.

S tím ale vítěz, jeho českobudějovický vrstevník tak úplně nesouhlasil. „Je mi jedno, že ten protest podali, za mě jsem jasně vyhrál. Koukal jsem na to už na Youtube a jen jsem si to své pocity potvrdil,“ svěřil se IAF Sungat Kharzian.

„Jediné kolo, které je těžké na rozhodnutí, je to poslední. První a druhé jsem jasně dominoval. V prvním jsem byl lepší v postoji i na zemi, měl jsem lepší pozice, ve druhém jsem dal tak 40, 50 úderů, takedown na konci už nic neřeší, soupeř byl pasivní, já jsem pro vítězství udělal více, byl jsem chytřejší. Zároveň vím, že jsem udělal chyby, kde jsem je udělal a na čem pracovat,“ řekl zástupce českobudějovického Gladiators Gymu.

Nabízí se otázka, ať už protest dopadne jakkoliv, že by si to tedy oba mohli rozdat znovu. „Myslím, že je to ideální řešení situace. Tonda znovu ukáže, že je lepší,“ prohlásil za Becka, který nechtěl po prohře mluvit, Daněk. Ani zde se ale obě strany neshodnou… „Já už byl v neděli zpět v gymu, pracuji na sobě. Doufám, že i soupeř. A pokud bude mít v dalších zápasech výsledky, odvetu mu dám.“

Konečné slovo ale pochopitelně budou mít promotéři, respektive šéf IAF Petr „Píno“ Ondruš, který v sobotu odhalil, že další galavečer organizace bude hostit 18. června Plzně. A jeho vyjádření k diskutovaného souboji si pak můžete přečíst níže.

PETR ONDRUŠ, PROMOTÉR IAF, K SOUBOJI KHARZIAN VS. BECK:
„Můj názor coby promotéra je takový, mohu a nemusím být spokojený s výkonem rozhodčích, ale jsou to jen lidé, kteří také mohou chybovat. V tomto zápase si nejsem úplně jistý jejich rozhodnutím, oba borce znám a už po druhém kole jsem říkal, že bych toto utkání bodovat nechtěl, zpětně, když na to koukám, že na body to mohlo být těsně na jednu, či druhou stranu.“

https://www.youtube.com/watch?v=YLRCHR1Sem4


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
O2 sport
PrahaIN