Nová K.O.meta Mário Brezovský: Tolik podpory od lidí jsem nečekal. Moc si ji vážím

Teprve deset dní před Štědrým dnem oslaví plnoletost, přesto na sebe před pár dny strhl pozornost celé česko-slovenské MMA komunity. A to přitom Slovák Mário Brezovský dosud nemá ani jednoho sponzora. „Strašně moc bych chtěl poděkovat všem těm, kteří mi napsali. Nečekal jsem takovou podporu. Vaše zprávy mě motivují a posouvají dál, věřím, že vám nezklamu, a ještě o mě uslyšíte,“ říká po expresním knockoutu na prvním turnaji IAF Streetfighter svěřenec známého slovenského bijce Tomáše Bola.

Jak sis užil atmosféru prvního IAF Streetfighter?
Užil jsem si ho opravdu hodně, bylo na velmi dobré úrovni, nečekal jsem to tak dobré. Sice jsem byl outsiderem, takže jsem neměl žádné fanoušky, ale doufám, že se mi jich nyní povedlo pár získat. 

Byl jsi ve všech velkých zprávách, zapsal jsi druhé nejrychlejší K.O. v MMA na česko-slovenském území (na MMA Arena 44 v září 2018 zdolal Jan Králík oficiálně za čtyři vteřiny Karla Ludvíka), takže se dá říct, že povedlo…
Jsem za ten zájem moc rád, je skvělé, že se mi povedlo vyhrát tak rychlým způsobem a navrch pod tak sledovanou a kvalitní organizací.

Bylo to připravené, nebo prostě jsi chtěl trefil hlavu soupeře a ono to vyšlo tak, jak to vyšlo?
Když jsem sledoval jeho pohyby, čekal jsem, že bude začínat kopem. No a po něm pustil ruce strašně dolů, tak jsem naznačil zadní a kopnul high kick na hlavu. Takže ano, ten kop byl cílený takto vysoko.

Viděl jsi rozhodčího? Protože ses chystal na další úder, ale sportovně ho stáhl...
Chtěl jsem za každou cenu vyhrát, takže pokud by byl ještě připravený pokračovat, hned bych ho chtěl dorazit. Ale viděl jsem, že má dost, že je konec, tak jsem ho netrefil.

Hodně se řešila tvá bilance, promotéři zapsali z Tapology 3-0, ale je dohledatelné, že třeba v únoru jsi na jednom amatérském šampionátu ve finále prohrál na armbar…
Po pátku je moje aktuální MMA bilance 10 výher a 3 porážky.

Streetfighter chce dát možnost prezentovat amatérské talenty. Tobě se to povedlo na jedničku. Úkol splněn?
Jsem rád, že se mi povedlo takto zvítězit, ale splněný úkol budu mít až tehdy, kdy celý turnaj vyhraji. Zatím je to jen jeden zápas.

Sláva s sebou přináší tlak, v dalším zápase budeš hodně sledován. Je to pro tebe motivace navíc, nebo by tě to mohlo znervóznit?
Uvidíme, jak se budu cítit, ale myslím, že nějakou zvýšenou nervozitu cítit nebudu, protože si to půjdu opět užít. Pokud, tak budu vnímat zvýšený zájem jako pozitivní motivaci. 

Proč a kdy ses vlastně rozhodl pro MMA, ve kterém jsi momentálně brán za velký slovenský talent?
Od malička až do nějakých čtrnácti jsem hrál fotbal, ale zjistil jsem, že kolektivní sporty nejsou pro mě. Už během té doby jsem sledoval bojové sporty, které mě fascinovaly, ale maminka byla proti tomu, abych je zkusil. Nakonec jsem ji ale přemluvil a zjistil jsem, že MMA je sport pro mě.

Kdy plánuješ přesun mezi profíky?
To vůbec nevím, chci mezi profíky vstoupit stoprocentně připravený, takže se uvidí. Zatím mám ještě čas, potřebuji se vyzápasit, získat zkušenosti.

A jak to máš s váhovou kategorií? Talopogy uvádí do 61 kg, jednu z proher jsi měl v šestašedesátce, ve Streetfighterovi ses přihlásil i přesto, že nejnižší váha je do 70 kg?
Chodím 66, ale s mojí výškou bych nejraději šel ještě níže, ale zase kvůli amatérskému zápasu se mi nevyplatí shazovat. Nemám žádné sponzory, takže bych musel investovat do stravy příliš mnoho peněz, které nemám.

MÁRIO BREZOVSKÝ (SVK)
Datum narození: 14. prosince 2002
Místo narození: Žilina
Výška: 168 cm
Váhová kategorie: do 66 kg
Vzdělání: hotelová akademie, obor číšník (právě ukončený druhý ročník)
Tělocvična: Wolf Pride Gym Žilina
Trenér: Tomáš Bolo
Vzor: nemá, líbí se mu styl Conora McGregora a Codyho Garbrandta


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool