Ondruš: 80 tisíc sledovanost Streetfighteru? Jsme rádi, protože to děláme hlavně pro ty kluky, nejde nám o cirkus

Dva letošní Streetfightery jsou minulostí, organizace I Am Fighter ale rozhodně na vavřínech neusíná, byť má být nač pyšná. První z obou večerů, na kterém se rozhodovalo o domácím šampionovi dané váhy v amatérském MMA, překročil na stanici O2 TV Sport hranici 80 tisíc diváků, což je na úrovni největších šlágrů fotbalové ligy (když hrají v hlavním čase Sparta, Slavia či Plzeň).

Jak jsi spokojený s oběma akcemi pod hlavičkou IAF Streetfighter?
Maximálně, povedlo se, co jsme chtěli, tedy odbavit dvě váhy v domácího mistrovství v amatérském MMA, udělali jsme pěknou show, krásné zápasy, veřejnost poznala čerstvé dva mistry republiky ve vahách do 70 a 77 kilogramů, na prvním eventu se povedlo počasí, byla tam show, druhý byl v garáži, kde to bylo více o té sportovní stránce.

Jak jsi viděl finále MČR ve váze do 77 kilogramů? Hodně vyrovnané, mohlo jít na obě strany…
Myslím, že rozhodčí rozhodli správně, ale bylo vidět na obličeji Janči, že sám byl překvapený, že mu to dali, důležité je připomenout, že Cigánik měl o zápas méně. Mně osobně se více líbil Janča, ale nejsem bodový rozhodčí. Každopádně ani poražený nerozporoval výsledek.

Jste coby promotéři spokojení s atmosférou na obou eventech?
První večer maximálně, bylo to venku, bylo tam dost lidí, kolem 350, což za nás paráda, co se týče druhého večera, tak ten hodně ovlivnilo počasí, nejen, že pršelo, ale byla i docela zima, takže lidé raději zůstali doma u televize. I když tam nebylo tolik lidí, tak byli narvaní na kleci, takže mohli povzbuzovat své favority, nebo třeba i kamarády z maximální blízkosti.

Jak komplikované bylo skládání fightcard na obě akce?
Co se týče mistrovství republiky, tak to bylo o spolupráci s asociací MMAA (Czech MMA Association), která vypsala oba turnaje a čerpala ze své databáze zápasníků. Vybírali osmičku nejlepších z těch, co se přihlásili, pochopitelně ne vše šlo bez problémů, takže jsme do toho párkrát museli zasahovat, ale nic neobvyklého. Co se týče složení pyramid, ty se losovaly. A ohledně superfightů, tam to bylo složitější hlavně u druhého galavečera, protože během tří dnů mi osm kluků zápasy zrušilo, což nebylo úplně ideální.

V den druhého eventu slavila tvá paní Michaela narozeniny, posílal jsi ji vzkaz, nechal ji udělat věnování na plachtu. Viděla to?
Naživo to neviděla, protože uspávala malého, a ještě nám doma nešla televize, takže jsme se dívali ze záznamu v sobotu večer a řekl bych, že byla spokojená. A samozřejmě nezůstalo jen u toho, nějaké další dárky dostala. To je jasné. (usmívá se)

První event sledovalo na O2 TV Sport přes 80 tisíc lidí. Spokojenost?
Jsem rád, že naše akce lidi baví, že tento projekt je baví, protože je děláme opravdu hlavně pro ty kluky, není to žádný cirkus, ale čisté MMA.

Jaké plánujete s Ondrou Pálou další akce?
V říjnu bychom měli mít turnaj, kde bude předzápas Zoula vs. Beran a pak by tam měli být nějaké profesionální zápasy v čele s Petrou Částkovou, Dominikem Humburgerem či Davidem Závodou, přesný termín poodkryjeme brzo, každopádně lidi se mají určitě nač těšit.


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
Hayashi
O2 sport
PrahaIN