Ondruš: Rozlučku v Lucerně jsem si užil maximálně. Čekal jsem, že mě to vezme více

Jak už bývá poslední dva roky tradicí, tak už 29. prosince vstoupil v legendární Lucerně do svého posledního postojářského souboje kariéry Petr „Píno“ Ondruš. A rozlučka vyšla promotérovi I am Fighter (IAF) na výbornou. Libereckého Mariana Tůmu bezpečně porazil po třech kolech na body.

Vyjmenovat úspěchy jednačtyřicetiletého Petra Ondruše v ringu či kleci by vydalo na samostatný článek, možná i knihu (možná inspirace na memoáry, což Petře?). Dle oficiální údajů dodaných pro promotéra Lucerny Matouše Rajmonta šlo pro promotéra IAF o 78. zápas dle pravidel K-1.

K pouhým třem prohrám přidal půlkulaté 75. vítězství, když o rok staršího rivala poslal hned v prvním kole do počítání a následně si rozlučku užíval. „Byl to standardně těžký soupeř, protože byl o hlavu vyšší (198 cm), kostnatý, takže se fakt blbě přemlouvá, ať do toho kopneš (směje se). No, a hlavně na rozdíl ode mě trénoval bez nějaké pauzy. Knockdown byl příjemný. Hlavně tím, že jsem s ním vůbec nepočítal,“ ocenil nejdříve libereckého rivala.

Následně potvrdil, že v ringu stál naposledy. „Fakt maximálně. Skvělá a zaplněná Lucerna, nažhavení diváci, spousta emocí. Divím se, že mě to nevzalo trochu více,“ usmíval se Ondruš v rozhovoru pro IAF s dvoudenním odstupem.

Opravdu, emocí bylo více než dost. Na zápase nechyběla pochopitelně manželka Míša, všichni jeho trenéři v čele se Zdendou Švamberkem a Petrem „Khru“ Macháčkem. Pod ringem pak vše z čelních míst sledoval i Karlos „Terminátor“ Vémola.

„Hele, nevšiml jsem si ho. Nestíhal jsem registrovat každého, bylo tam tisíc lidí. Zjistil jsem to až pak, ale beru to s nadhledem, chodí na řadu galavečerů, takže bych ho nepodezíral z toho, že by mě chtěl vyzvat,“ rozesmál se při myšlence, že by si oba veteráni domácí scény střihli odvetu. Navíc Vémola má sám nyní zdravotní problémy, druhý zápas v kleci moc smysl nedává a Ondruš už ve velkých rukavicích zápasit nebude.

„Ano, byla to rozlučka, tak jak jsem řekl,“ potvrdil ostatně i sám pětinásobný mistr světa v K-1, světový šampion v thajském boxu a také i vicemistr ČR v plavání na 100 metrů prsa.

„Jsem moc rád, že nemusel kariéru končit loni v televizi, děkuji Matouši, že jsme se domluvili. Je na čase se věnovat rodině, chci předávat své vědomosti a zkušenosti mladým klukům, amatérům, o které staráme v naší organizaci IAF,“ řekl pro už v ringu Lucerny a zopakoval svá slova také později.

„Chtěl bych vás všechny tímto znovu vyzvat, abyste nás i bojovníky ještě trochu více podpořili, protože my to neděláme pro peníze jako jiné nejmenované organizace, ale vážně to děláme pro ty kluky, talentované kluky, aby jednou byli tam, kde je Karlos Vémola, když jsou navíc lepšími zápasníky,“ pokračoval.

Už v nejbližších týdnech bude chtít svá slova potvrdit činy. Nejdříve si ale hodlá stejně jako všichni užít jeho příchod. „Všem přeji hodně zdraví, které souvisí se zdravým duchem a to znamená – začít se starat o své tělo. Ten zbytek přijde sám. Teď ale pojďme oslavit příchod nového roku, který by měl být v několika směrech pro nás všechny zlomový,“ dodal na závěr trochu utajené poselství.

Ale nebojte, přesně jak Ondruš řekl, už brzo ho pro vás začneme odkrývat. Teď ale všem krásného Silvestra a úspěšný vstup do Nového roku 2022.


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna
O2 sport
PrahaIN