Pála: Nervózní by měl být spíše Karlos. Pro Vencu Mikuláška už je výhrou cesta k zápasu

Cestu k zápasu s Karlosem „Terminátorem“ Vémolou prošli s Václavem „Babou Jagou“ Mikuláškem také parťáci z TKBC Praha Matúš Juráček a boxerský trenér Ondřej Pála, toho času spolupromotér I Am Fighter. „Vše je tak, jak být má. Dokonce máme i televizi na pokoji,“ potvrzuje skvělou náladu v týmu ostravského Jokera stále ještě i úřadující český amatérský šampion v supertíze.

Venca přišel na vážení s hřebíkem, aby měl po zápase s ním kam Karlos zavěsit rukavice. Vzal si ho od něj?
Venca se mu ho snažil vnutit, ale Vémola si ho nevzal.

Jste v Brně i s Matúšem Juráčkem, byl jedním z Vencových sparingů u vás v TKBC Praha?
Samozřejmě, jasná věc. Hodně věcí spolu ladili a trénovali.

A jak je Venca Mikulášek připravený na Karlose Vémolu pro sobotní hlavní chod galavečeru Oktagon 19?
Venca je připraven tak, že ani lépe být připravený nemůže. Na své poměry je na tom skvěle, nebyl jediný zádrhel, zdravotně, psychicky i silově je vše v naprostém pořádku, váha také vyšla naprosto skvěle. Není důvod být znepokojen.

Co postoj, jak mu to šlo?
Jelikož na ten si nemohl vybrat lepší odborníky, tak úplně skvěle. (smích) Ne, vážně, udělal strašný posun, v přemýšlení, v přístupu ke sportu a už to je vítězství. Jestli vyhraje, prohraje, to je mi vlastně už jedno. Ale už ta cesta je pro něj vítězství.

Myslíš, že už je profíkem, byť on se tomu označení pořád brání?
Určitě, je zodpovědný na vše, nejen co se tréninku týče, ale i dalších věcí, poctivě piloval balanční cviky, regeneroval. Nějaká mezera do budoucna tam je, ale ze současné situace jsme vytěžili maximum, takže pecka.

Venca kromě tréninků u vás jezdil třeba i na Slovensko k Attilovi Véghovi. Radil mu i ten něco na Vémolu?
Ano, pár tipů proběhlo, ale říkat je nebudu.

Takže ptát se na to, zda jedním z nich je držet Vémolu pod tlakem, je zbytečné?
(Smích) To bych fakt nechtěl říkat.

Každopádně trénink postoje hrál nyní důležitou roli…
Jednoznačně, určitě. Nemůžeme se zaměřit na jednu věc, musíme být komplexní, ale my víme, co bude dělat Vémola, víme, co bude dělat Vašek a musí to dělat výborně. A pokud bude dělat to, co má a prohraje, tak budeme spokojeni. Vašek je kromě jiného zápasovým typem, který udělá lepší výkon v zápase než na tréninku.

Je Venca nervák před zápasy?
Není, tohle hrozit nebude. Nemá být proč být nervózní, nemá co ztratit. Ten, kdo musí být nervózní, je Karlos, určitě ne Vašek.

Půjdete s Vaškem oba ke kleci?
Uvidíme, kvůli těm covidovým blbostem je hodně omezení. Já tam budu určitě a Matúš nejspíše bude pořvávat někde z vpovzdálí.

A jak ty „covidové blbosti“ probíhají?
Přijeli jsme s PCR testy už z Prahy, musíme se jimi všude prokazovat. Každý, kdo vstoupí do hotelu jako my dnes ráno, tak už ho do zápasu nemůže opustit. Zároveň nám před vstupem do něj měřili teplotu.

Celý hotel je váš?
To úplně nevím, nechci mluvit za organizátory. Jídlo dostáváme odděleně, z pokoje můžeme, domácí vězení úplně nemáme, ale v určité bublině jsme, to ano.

Televizi na pokoji máte?
Máme, takže je to hezké, jak má být.

A na závěr: ty osobně – těšíš se na sobotní galavečer, a hlavně zápas Vaška s Karlosem Vémolou?
Samozřejmě. Těším se na duel, na první úder, na zápas, jak to bude probíhat, jak to dopadne. Trénujeme na to půl roku a teď to tady je a je to pecka.


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool