První Streetfighter přinesl, co sliboval. Knockouty, napětí a zrodil novou hvězdu

PRAHA – První turnaj z deseti nového projektu IAF Streetfighter se uskutečnil v pátek večer v garážích OC Šestka nedaleko ruzyňského letiště? Výsledek? Nedočkavost z toho, co bude následovat.

„My to máme tak, že vždy oba máme svůj pohled, já byl skeptik.“
„A já optimista, oba máme své nápady, a nakonec si to vždy uděláme po svém.“
„Ano, vždy to dopadne tak, že já mám pravdu.“

Začátek hodnocení jen pár minut po konci prvního turnaje IAF Streetfighter v podání spolupromotérů Ondřeje Pály, kterému patří první a poslední věta, a Petra „Pína“ Ondruše, jenž je v jejich týmu oním optimistou.

Mimochodem pesimistou před startem Streetfighteru byl také jeho spolukomentátor pro tento turnaj, legendární trenér Petr „Khru“ Macháček. „Ale chci jen říct, že tomu přicházím na chuť,“ pronesl během zhruba 150minutového programu.

Ten vyplnilo deset duelů ve třech vahách pyramid obsazených do posledního místečka (v každé je 32 zápasníků). „Máme nesmysl přihlášek. Že jsi slyšel 300? To víc,“ usmíval se Pála. „Ano, k dnešnímu dni jich bylo přesně 299,“ potvrzoval dobrou náladu obou Ondruš.

A také obrovskou úlevu po velkém vypětí. Stres byl vlastně všechno. Malý tým musel zajistit logistiku, vysílání pro O2 TV Sport, vždyť oba komentátoři obstarávali i časomíru, občerstvení a také povinnou přítomnost záchranářů. A že jich bylo třeba. Na konci akce bylo v jejich koutku Automyčky Express plno.

Dva bojovníci z posledních soubojů a k nim devatenáctiletý Miroslav Uchytil, jenž se zvedal z nosítek ke kontrole od lékaře. Ne, že by byl tak zbitý od svého o třináct let staršího přemožitele Davida Závody, ale do dvoukolového střetu ve váze nad 85 kg dal tolik energie, že následně potřeboval dvě kapačky vitamínů, aby opět nastartoval absolutně vyčerpané tělo.

Tak moc chtěl uspět. Stejně na tom byly další dvojice, tři ve váze do 70 kg, do 85 kg a zbylé tři nad 85 kg. Šlo navíc Oba promotéři IAM Fighter projekt vymysleli ještě v době koronavirové, aby podpořili amatérské talenty MMA, aby jim dali šanci na jejich pár minut slávy.

A hned první turnaj toto splnil do puntíku. Novou česko-slovenskou hvězdou tohoto sportu se po šestivteřinové práci na žíněnce 7x7 metrů mezi oplůtky pečlivě omotanými molitany stal teprve sedmnáctiletý Mário Brezovský.

Ten vlastně okamžitě po startu souboje uspal parádní high kickem na bradu o čtyři roky staršího Františka Drvotu. Že je jejich duel na Youtube kanálu I Am Fighter nejsledovanější, není třeba dodávat. Vždyť mladík ze Žiliny se dostal i do sobotního odpoledního zpravodajství ČT 24 a weby řady prestižních tuzemských deníků.

Kdo bude hvězdou už příští pátek, kdy IAF Streetfighter pokračuje na stejném místě? To se můžete přesvědčit osobně, startuje se na stejném místě ve stejnou dobu. „Do příště plánujeme lepší servis i pro diváky, vyvýšené prostory pro další řady, to všem slibuji a tímto všechny také zvu na příští pátek,“ dodal spokojený Pála, který sám v sobě možná objevil něco nového.

Jednou z jeho mnoha prací během akce byla ta moderátorská. A na nováčka ji zvládl parádně! 

 

 


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool