Streetfighter II.: expresní večer plný knockoutů

V pátek po 20. hodině odstartoval druhý turnaj IAF Streetfighter, který tentokrát nabídl devět soubojů. Ani jeden nepřešel až do extra roundu, všechny skončily před limitem. Přesně tak, jak si promotéři, bojovníci, a hlavně fantastičtí fanoušci přejí.

Vlastně hned první souboj dal ráz celému večeru. Tomáš Holeček sestřelil parádním high kickem Jakuba Strusku a dostal našlapané ochozy do varu. A také sebe samotného. Ještě dlouho po konci zápasu, vlastně ještě ve chvíli, kdy jeho soupeře preventivně odvezli do nemocnice na kontrolní CT hlavy, nechápal, co se mu povedlo.

„Na tréninku nejsem schopen trefit high kick (kop na hlavu). Nedokážu prostě kopnout tak vysoko. Tenhle kluk je vyšší než já a já ho takto trefím? Nechápu. Hlavně ale, aby byl v pořádku,“ vyprávěl poté v zákulisí, když sledoval lékařskou péči o svého protivníka.

Následně se bojovníci rozhodli nabídnout příchozím, kterých bylo odhadem dvakrát tolik než o týden dříve, tři zápasy s technikami ukončení na zemi. „Dle toho, co jsme o klucích věděli, jsem čekal pořádné štípané v postoji. Ale někteří nám ukázali, že jsou velmi šikovní na zemi, a nakonec z toho byla poměrně slušná grapplingová show. A já jsem rád, mě to bavilo,“ usmíval se po turnaji jeden z promotérů IAM Fighter Petr „Píno“ Ondruš.

Ten bude muset s týmem řešit i co příště. Vládní omezení kvůli pandemii onemocnění covid-19 se opět zpřísnila a za týden by podobná návštěva kolem pěti set lidí mohla být problém. Pokud by dorazili i zástupci hygieny. Byť i první patro garáží OC Šestka je de facto otevřeným prostorem.

„Jsme připraveni. Pokud by bylo potřeba, jsme domluveni se Šestkou, že to přesuneme nahoru a uděláme z toho Open Air pod stanem,“ počítá se všemi variantami Ondruš. Musí, po pátku je jisté, že zájem o Streetfighter neopadne, naopak. Kvalita zůstala, příchozí se bavili, kvalita zůstala.

A přibyla i první kontroverze. Zkušený boxer Michal Bartůněk prohrál těsně před koncem prvního kola, byť se úderům Matěje Špinara z plného mountu úspěšně bránil. A byl z ukončení hodně rozladěn ještě dlouho po konci celé akce.

„Byli za námi, že chtějí druhou šanci, dokonce odvetu. Ta příliš reálná není, jde o pyramidu, druhá šance ale možná je. Pokud uznáme, že si to zaslouží, že šlo o sporné ukončení, že to bude stát za to, nemáme s tím problém. A ano, bylo to sporné. Momentálně to je otevřené, vidím to 50 na 50, že Bartůňka ještě na Streetfighterovi uvidíme,“ dal bývalému amatérskému mládežnickému českému šampionovi v boxu naději Ondruš.

Ten může být spolu s parťákem – a opět skvělým moderátorem – Ondrou Pálou spokojený. Jejich projekt zatím plní, co si sliboval a lidé o něm mluví více a více. Stejně tak o zápasnících, kteří dostávají šanci se prezentovat na pro ně dosud nepoznané scéně.

Kdo zazáří zase za týden? A stopne zároveň někdo i vítěznou sérii trenéra Macha Muradova, uzbecko-českého zástupce v UFC, který zatím spolu s Petrem Knížetem vyslal do boje tři zástupce MMA Monster Gymu a všichni slavili. Naposledy v závěrečném duelu druhého Streetfighteru Petr Beran.

Odpovědi „budou nachystané“ v pátek 31. července. Zda ve stejném čase, nebo o něco dříve kvůli zmíněným vládním omezením a přesunutí na střechu garáží OC Šestka, se dozvíte na našich sociálních sítích. Stejně jako fightcard, na které se možná poprvé představí také ženy…

VÝSLEDKY IAF STREETFIGHTER II.
1. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Jakub Struska vs. Tomáš Holeček – KO 1. kolo Holeček
2. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Mehrad Seyri vs. Tomáš Mudroch – submise (páka na nohu) 1. kolo Mudroch
3. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Martin Paukner vs. Vlastimil Burgr – submise (páka na nohu) 1. kolo Paukner
4. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Tomáš Berger vs. Tomáš Němeček – submise (armbar) 2. kolo Berger
5. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Jiří Olšanský vs. Enrico Koterba – TKO 3. kolo Koterba
6. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Slavomír Krátký vs. Jakub Fořt – submise (škrcení) 1. kolo Krátký
7. ZÁPAS, VÁHA NAD 85 KG: Matěj Daněk vs. Lukáš Vršťala – submise (škrcení) 1. kolo Daněk
8. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Matěj Špinar vs. Michal Bartůněk – TKO 1. kolo Špinar
9. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Petr Beran vs. Dominik Toporcer – submise (triangle choke) 1. kolo Beran


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool