Streetfighter IX.: Další expresní garážový knockout a slavící vyhazovač

Deváté setkání v garážích OC Šestka nedalo ruzyňského letiště je minulostí a celý projekt IAF Streetfighter se pomaličku blíží k absolutnímu finále. Už jen poslední vyřazovací souboje příští pátek a poté velké finále…

Sice jen šest zápasů, stále více se omezující pravidla pro návštěvníky, přesto: opět skvělá podívaná a snad ještě více diváků než posledně, toť byl páteční Streetfighter.

A příchozí, stejně jako ti u televizních obrazovek nelitovali. Už první fight ve váze do 70 kg mezi vytáhlým Danielem Hrivko a v MMA debutujícím Martinem Klenem byl hodně zajímavý. Na škrcení ho ovládl devětadvacetiletý pražský ranař, kterého přišly podpořit snad celé Lužiny (čtvrť Prahy 13).

„Držíme spolu. Všichni. Jsem rád za tu podporu. A také, že jsem ukázal, co ve mně je. Učil jsem se na ulici, jsem prcek, který dělal vyhazovače a hodně lidí to na mě chtělo zkusit. Ale já vím, co ve mně je, makám, a dneska jsem to ukázal proti borci, který ani nenavážil a já mám 63 kg,“ stříkaly z Klena emoce ještě v pozápasovém rozhovoru.

Podobné to bylo také v superfightu váhy nad 85 kilogramů mezi Martinem Dědkem a Matyášem Netukou. Ten byl v prvním kole jasně lepším borcem mezi oplůtky a také druhé začal lépe. Jenže kromě silného protivníka jej zdolala vlastní fyzička. „Hele, já jsem bitej i na sparinzích, které mám hodně tvrdé. Vždycky se potřebuji trochu nastartovat,“ přiznal s úsměvem, který ani příliš nekazil rozbitý nos Dědek.

První pyramidový duel ve váze do 85 kg netrval příliš dlouho. „Šťastný poražený“ Vörös to měl se Svobodou hodně složité. Duel možná sice ukončil hlavní sudí Michal Frána hodně rychle, na zvrat to ale i tak příliš nevypadalo.

„Jelikož je těžká doba, nemám moc práce, tak se alespoň věnuji jen trénování, rád bych proto potom také profesionální zápasy, abych se MMA mohl trochu živit. Abych mohl jen trénovat a zápasit, abych mohl dělat to, co mě baví. Protože hodně lidí toto nemůže, dělá dvanáct, třináct hodin práci, která je nebaví, přesně tak to nechci,“ hecoval se do dalších bitev třiadvacetiletý talent, který dle oficiálních statistik absolvoval svůj desátý amatérský zápas na žíněnce.

Jestliže bitvu o „Největší zkurvysyna UFC“ opanoval loni v s listopadu Jorge Masvidal, který totálně rozbil Nateho Diaze (chystá se odveta), tak v OC Šestka slavil ve druhém kole na škrcení obdivoval právě jednoho z klanu Diazů – Tomáš Berger. „Myslím, že já takový grázl nejsem,“ pousmál se po triumfu nad Františkem Drvotou se všeříkajícím zábleskem v očích.

Nesmírně očekávaný byl souboj dvou špičkových a talentovaných bojovníků s kořeny ve východní Evropě. Nakonec se z osmifinále váhy do 85 kg mezi Albertem Akhtyamovem a Artemem Hafijakem stala jednoznačná záležitost prvně jmenovaného bijce s kazašskými kořeny.

„Všichni říkali, že má velice dobrý postoj, chystal jsem se na něj a všechno, co jsme chtěli, vyšlo,“ vyprávěl chráněnec uzbecko-českého zástupce v UFC Macha Muradova. Zpovzdálí pak vše sledovala první Češka ve slavné lize, Lucie Pudilová. S takovou podporou snad ani prohrát nelze…

„Mrzí mě to, podělal jsem to. Věděl jsem, co mě čeká, ale nezvládl to. Ale i to k životu patří. Stejně jako ke sportu, jedeme dál, děkuji všem za podporu,“ vzkázal poté skrze Instagram poražený Hafijak, pro změnu elitní amatérský boxer s ukrajinskými kladivy v rukou, které ale tentokrát nedostaly šanci rozehrát svoji show.

Překvapením skončil také vrchol večera, opět ve váze do 85 kg. Pouze jedenáct vteřin trval střet mezi Tomášem Laubem a Filipem Fadrhonsem. Ten byl po zadní rivala na chvíli mimo, pád na zem ho ale – jak se to občas stává – restartoval, Michal Frána ale nechtěl riskovat jeho případné další bití, a tak duel ukončil.

A s ním i devátý Streetfighter. Desátý se ale už pomalu a jistě blíží…

VÝSLEDKY IAF STREETFIGHTER IX.:
1. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: Martin Klen vs. Daniel Hrivko – submise (škrcení) 1. kolo Klen
2. ZÁPAS, VÁHA NAD 85 KG: Martin Dědek vs. Matyáš Netuka – TKO 2. kolo Dědek
3. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Alex Vörös vs. Jan Svoboda – TKO 1. kolo Svoboda
4. ZÁPAS, VÁHA DO 70 KG: František Drvota vs. Tomáš Berger – submise (škrcení) 2. kolo Berger
5. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Artem Hafijak vs. Albert Akhtyamov – submise (škrcení) 1. kolo Akhtyamov
6. ZÁPAS, VÁHA DO 85 KG: Filip Fadrhons vs. Tomáš Laube – KO 1. kolo Laube


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool