Usnul mu v náručí. Poté poražený Švarc zpovídal coby moderátor přemožitele Talafouse

Expresní knockout v šesté vteřině na prvním galavečeru. Na dalších návštěva trenéra a česko-uzbeckého zástupce v UFC Macha Muradova. Minulý pátek hned trojnásobný výpadek proudu. A že je IAF Streetfighter opravdu netradiční akcí, se potvrdilo i na osmém večeru, kdy Jakub Švarc vyzpovídal svého přemožitele Josefa Talafouse.

„Aby ho nezhasnul on tam,“ upozorňovali zástupci záchranářů diváky, které v tu chvíli zajímala televize na jednom ze sloupů u žíněnky s oplůtky, na které se ukázala známá to hláška o dlouhé nečinnosti a vypnutím do jedné minuty.

A téměř současně se vypnula jak obrazovka, tak i Jakub Švarc, kterého na chvíli uspal skvěle nasazeným škrtícím chvatem stále populárnější Josef Talafous. Bojovník bez jediného tetování, který se v Českých Budějovicích věnuje práci tatéra, zapsal na Streetfighterovi už třetí výhru.

Kde, kdo by čekal, že čtyřiadvacetiletý bojovník z Rosic opustí žíněnku, ale to by se nesměl jmenoval Jakub Švarc.

„Hej lidi, co je, udělejme bordel, ten týpek bude jednou šampion. Jedeme,“ vzal si do ruky mikrofon od spolu-promotéra IAF a komentátora Ondry Pály, který v tu chvíli volal zpět do světla ramp odcházejícího Talafouse.

A Pála tohoto momentu šikovně využil. „Gratuluji k výkonu, udělal jsi krásný zápas. Ale já mám celkem hlad, jdu si dát něco dobrého k jídlu, a protože jsi mě teď ta krásně vystřídal, pojď prosímtě udělat pozápasový rozhovor se svým soupeřem,“ vrátil následně téměř okamžitě slovo rozjetému zápasníkovi, který ukázal, že umí přijmout porážku s velkou noblesou. Se stejnou, jakou do zápasů nastupuje.

Zatímco třiadvacetiletý Jihočech vše sledoval v sedě na pytli u oplůtku, Švarc se nové role nezalekl. „Okej, pojďme na to. Pepo, prvně gratuluji k vítězství, byla to jízda. A jaký byl soupeř, co si o něm myslíš?“ položil první dotaz, na který si ale rychle odpověděl s úsměvem sám: „Dobrý, že jo?!“

Až následně se rozpovídal i druhý sympaťák, který přiznal, že šel do zápasu s úplně jiným plánem, než jak vše probíhalo. Moc dobře totiž věděl, že Švarc má přes 60 zápasů v BJJ (brazilské jiu-jitsu) a že proto výborný na zemi.

„Co jsem tak viděl, tak soupeř na té zemi žádná sláva, snažil se, ale prostě na tebe nestačil, takže já si myslím, že i ta zem byla skvělá,“ reagoval sebekriticky speciální moderátor IAF pro tento duel, čímž konečně vyloudil úsměv i na tváři svého jinak stále hodně soustředěného rivala.

Mimochodem, celá situace byla zajímavější ještě z jednoho úhlu pohledu – když oba nastoupili na žíněnku a tehdy ještě moderátor Ondřej Pála je představoval publiku, dívali se po sobě tak, že se v příští vteřině chtějí doslova sežrat…

„Děkuji ti za zápas i rozhovor, jsi mistr,“ ukončil o pár minut později Švarc pozápasové povídání se svým přemožitelem, který mu ťuknutím zavřenou dlaní respekt oplatil. Oprávněně, jako mistři se totiž předvedli fanouškům v OC Šestka i u televizních obrazovek oba.


Naši partneři

ALEA sportswear
Fortuna
Prima Cool