Zoula: Není pro mě soupeř. Beran: V práci na zemi se mi nemůže podívat do očí

Galavečer IAF 4 je sice naplánován do Kongresového centra v Praze až na duben příštího roku, už nyní ale víme, že hlavním tahákem bude střet dvou talentů amatérské scény, kteří se zároveň zrovna dvakrát nemusí: David Zoula se postaví Petru Beranovi. „Pevně věřím, že se tentokrát tohoto souboje už konečně dočkáme,“ usmívá se spokojeně promotér Petr Ondruš.

Když loni v nejhlubší koronavirové krizi rozjelo IAF projekt Streetfighter, oba promotéři – Ondruš a Ondřej Pála – svorně prohlašovali, že jim jde hlavně o to, aby dostali amatérské MMA do popředí zájmu, protože často je v něm k vidění větší sportovní kvalitu než na té profesionální úrovni.

„A tohle je přesně ono ovoce naší snahy. Povedlo se nám dostat zájem o duel v amatérském MMA, které jinak tolik netáhne, na úroveň profesionální scény. A to díky trashtalku, který je mnoha lidmi milován, dalšími nenáviděn, ale je určitě potřebný k tomu, aby zápas přilákal pozornost. Navíc v tomto případě jde ruku v ruce se sportovní kvalitou obou bojovníků,“ má Ondruš radost z posunu amatérského MMA správným směrem – k zájmu veřejnosti.

Že se oba rivalové „milují“ dokazují, aniž by se potkali. Stačilo oběma položit obdobné otázky. „Já tu pozornost nijak příliš nevnímám, protože se vždy soustředím jen na zápas a ostatní věci jdou mimo mě. Každopádně, když má trashtalk hlavu a patu, tak se mi líbí. Já osobně se ho nesnažím uměle vytvářet, jen vždy říkám to, co cítím a čemu věřím,“ pronesl dvaadvacetiletý Zoula, který má skvělou bilanci 15-1.

A co tedy cítí? „Furt opakuje, že pro něj nebudu žádná výzva, já si o něm myslím totéž. Uvidíme v našem souboji, kdo mluví pravdu a kdo je lhář. Troufám si říct, že jsem už stál proti daleko zkušenějším soupeřům, než je Petr, jestli má někde přednost, tak v síle úderu, protože už není nejmladší,“ usmívá se kladenský bijec.

„Já mám trashtalk v krvi, mám ho rád. Navíc už mám něco za sebou, mám šest výher v řadě v amatérech, už je to jiné, když jsem byl úplně na začátku a lidi si říkali, kdo je, že tak vyřvává. Ale kluci z gymu mi říkají, že kam přijdu, tam někoho vyzvu. Buď rozdám, nebo dostanu, ale nebojím se, je to MMA, mohu vám říct, že Monstr (trenér a zápasník Petr Kníže) je daleko horší než kdokoliv z mých soupeřů,“ potvrzuje předvánoční pohodové naladění také jeho o sedm let starší soupeř.

Když ale dojde řeč přímo na Zoulu, přitvrdí. „Není to osobní. Je to hlavně show. Ale lidi to mají rádi, pro ně jsem záporák, něco jako Colby Covington, on ten slušný, správný kluk. Vnímám ho jako dosud svého nejkvalitnějšího soupeře, má brutální high-kick, je komplexní, ale nemá K.O. úder a v kvalitě BJJ se mi nemůže ani podívat do očí. Podle mě nedojde ani na druhé kolo, prostě to bude bitka, která skončí v tom prvním. Ať tak, nebo tak, ale bude to show,“ přidává třeba i tip pro sázkaře.

Než ale na jejich bitvu dojde, oba – a vy fanoušci také – si můžete v klidu užít vánoční svátky a vstup do Nového roku 2022.

„Mám za sebou úspěšný rok, nepohrál se, dostal jsem se ze dvou větších zranění (způsobily odložení duelu se Zoulou), ale to k tomu patří. Hlavně si přeji, abychom byli celá naše rodina zdravá, chci dál v první řadě dávat maximum své dceři a přítelkyni,“ posílá zdravici vstříc svátečním dnům Beran.

„Myslím, že jak v osobním životě, tak ve sportu jsem měl úspěšný rok, teď jen, aby se uklidnila situace kolem covidu a mohli jsme zase normálně žít. To je asi moje hlavní přání. A fanouškům kromě těch tradičních slov o zdraví, lásce a pohodě přeji, aby si nadále mohli užívat skvělé MMA galavečery včetně těch pod hlavičkou IAF,“ shodl se alespoň v tomto ohledu se svým rivalem Zoula.

Že se s blížícím se termínem jejich střetu tato idylka bude vytrácet, asi není třeba dodávat.


Naši partneři

CHRENEK KOTRBA
Fortuna